Czeska firma technologiczna wchodzi na polski rynek

Czeska firma technologiczna wchodzi na polski rynek Canva

SoftLi, firma z czeskiego Liberca jest deweloperem modułowego i kompatybilnego z każdą branżą przemysłu oprogramowania do zarządzania produkcją (MES). Rozwiązanie jest promowane w Polsce w ramach programu akceleracyjnego dla zagranicznych start-upów technologicznych. Z obsługą MES SoftLi można zapoznać się na nadchodzących targach Warsaw Industry Week.

Firma SoftLi została stworzona w Libercu, czeskim odpowiedniku Doliny Krzemowej przez Lukáša Slováka, Dušana Keila i Jaroslava Panka, ekspertów IT od dekad pracujących w branży tech dla produkcji przemysłowej. Doświadczenie i znajomość bolączek sektora pozwoliły im zaprojektować niezwykle szybkie rozwiązanie MES, zarówno w implementacji jak i w działaniu. Na czeskim rynku deweloper pracuje dla takich firm jak m.in. Parker, Sumriko, Orkla, Partner in Pet Food. 

Polska interesowała nas w sposób naturalny przez bliskie sąsiedztwo. Wielu z naszych klientów posiada na polskim rynku spółki córki, które mogą skorzystać ze wsparcia MES SoftLi. Dodatkowym bodźcem był program akceleracyjny Krakowskiego Parku Technologicznego KPT ScaleUp. Obecnie kończymy projekt wdrożeniowy dla Grupy Kęty, która jest naszym partnerem w akceleracji – mówi Lukas Slovak, CEO SoftLi.

Jedną z zalet MES SoftLi jest błyskawiczne wdrożenie, a mianowicie już w 24 godziny. Wersja w chmurze SaaS, oprócz sprawnej implementacji zapewnia też bardzo szybkie działanie.

Nasz produkt może obsłużyć duże, międzynarodowe korporacje, ale prostota wdrożenia sprawia, że jest odpowiednim rozwiązaniem także dla MŚP. Nie wymaga kosztownych inwestycji, nie ma potrzeby posiadania własnego zespołu IT. Zespół SoftLi działa bardzo sprawnie: do klienta dostarczana jest brama dostępowa. W ciągu kilku godzin wszystkie maszyny są widoczne w panelu administracyjnym, dopracowanym do tego stopnia, że jest przyjazny użytkownikowi, estetyczny wizualnie, zapewniając obraz całej fabryki i statystyki dostępne w różnych formach – mówi Lukas Slovak, CEO SoftLi.

Dla wielu firm z sektora MŚP barierą w digitalizacji jest obawa przed kosztami wdrożenia i utrzymania systemu. Klasyczny MES on-premise jest droższy, ponieważ buduje się go „raz na całe życie”, a firma często przechodzi długotrwałą procedurę zatwierdzania inwestycji. Z kolei system w chmurze działa w oparciu o miesięczny abonament. W firmie nie jest potrzebny ani zespół IT, ani nawet pojedynczy specjalista IT, ponieważ wszystkim zajmuje się zespół online z centrali SoftLi w Libercu. Wdrożenie jest szybkie, ponieważ nie ma potrzeby kupowania drogiego sprzętu, a bezpieczeństwo danych w chmurze jest niezawodne. Dostęp do systemu jest 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu, nie ma potrzeby korzystania z rozwiązania VPN.

O zaletach rozwiązania SoftLi polscy użytkownicy mogą przekonać się już w dniach 24-26 października 2023 r. podczas Warsaw Industry Week w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Uczestnicy targów mogą zapoznać się z MES-em oraz skosztować wyśmienitego czeskiego piwa. SoftLi zaprasza na stoisko C3.66.

Źródło: SoftLi 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę