Czyściwa przemysłowe mogą ograniczyć koszty zarządzania odpadami w przedsiębiorstwie aż o 80% – wynika z badań marki Tork

Tork

Wyniki nowych badań zleconych przez Tork wskazują na szereg korzyści płynących z używania czyściw włókninowych w porównaniu do zwykłych szmat.

Systemy rozwiązań czyściwowych, tak samo jak parki maszynowe i technologie powinny być wymieniane na nowocześniejsze.

Wyniki badań przeprowadzonych przez szwedzki instytut badawczy Swerea Research Institut wykazały, że taka zmiana pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze przy jednoczesnym podniesieniu jakości wykonanej pracy, ponieważ czyste środowisko pracy wpływa na szybszą i efektywniejszą pracę personelu.

W testach okazało się, że używanie profesjonalnych czyściw włókninowych, np. marki Tork pozwala zaoszczędzić:
- do 41% rozpuszczalników w porównaniu do szmat bawełnianych,
- do 35% czasu, ponieważ stosowanie czyściw umożliwia szybsze i bardziej efektywne sprzątanie,
- do 80% kosztów przechowywania i zarządzania odpadami, ponieważ w porównaniu do szmat pranych, czyściwa włókninowe są lżejsze i zajmują mniej miejsca, co umożliwia łatwiejsze przechowywanie i transport.

Korzyści płynące z zamiany szmat pranych na profesjonalne czyściwa Tork dały się odczuć w szwedzkiej fabryce Trioplast w Sundsvall. Firma jest jednym z największych producentów plastiku z kilkunastoma fabrykami poza granicami kraju. Wraz z rosnącymi kosztami transportu i coraz większą ilością używanych rozpuszczalników, management firmy Trioplast zaczął poszukiwać sposobów na oszczędności.

- Czyściwa włókninowe zaproponowane przez Tork pozwoliły zmniejszyć koszty przechowywania i utylizacji materiałów do czyszczenia o 75% - mówi Patrik Eriksson, product manager w Trioplast.

Korzystanie z czyściw włókninowych to także sposób na wywiązanie się z pro-ekologicznych deklaracji firm, ponieważ mniejsza ilość używanych rozpuszczalników to oczywiste korzyści dla środowiska naturalnego.

***
O badaniu

Badanie zostało przeprowadzone w Szwecji przez Swerea Research Institute w 2014. Testowaniu poddano produkty używane do wycierania i czyszczenia w firmach przemysłowych, porównując szmaty prane i czyściwa włókninowe. Badanie przeprowadzono w dwóch krokach:

Reklama

Test 1

Usuwanie śladów po farbie alkidowej po upływie 4 minut od momentu rozlania z metalowej powierzchni 60 x 90 cm z użyciem rozpuszczalnika. Farba została nałożona za pomocą wałka. Czyszczenie rozpoczęto z użyciem 10 ml rozpuszczalnika, następnie uczestnicy testu mogli nasączać szmaty lub czyściwa (Tork Heavy-Duty Cleaning Cloth) kolejnymi partiami (po 5 ml) rozpuszczalnika.    

Powiązane firmy

Reklama

Test 2:

Usuwanie 10 g mieszanki asfaltu (2/3) i smaru (1/3) , która schła przez godzinę na metalowej powierzchni 60 x 90 cm z użyciem odtłuszczacza i preparatu do czyszczenia hamulców. Po wykonaniu tego zadania użytkowników poproszono o ocenę ich pracy w skali o 1 do 4, gdzie 1 oznaczało “bardzo łatwe”, 2 - łatwe, 3 - ciężkie, 4 - bardzo ciężkie. W badaniu użyto szmat pranych oraz czyściwa Tork Heavy Duty Cleaning Cloth.  

 

Informacje o profesjonalnych czyściwach marki Tork można znaleźć na stronie www.tork.pl.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę