Czyszczenie i gratowanie odlewów na GIFA 2015

Agtos
Reklama
Reklama

Na targach GIFA 2015 firma AGTOS przedstawi zwiedzającym kompaktową oczyszczarkę strumieniową przeznaczoną specjalnie do części aluminiowych. Wymaga ona stosunkowo niewielkiej powierzchni ustawczej i charakteryzuje się małą wysokością załadunkową. 

Tak załadunek jak i wyładunek mogą się odbywać zarówno ręcznie, jak i automatycznie. Maszynę zaprojektowano specjalnie dla zakładów obrabiających produkty ścierniwem aluminiowym albo ze stali nierdzewnej. Celem obróbki może być wygładzanie, czyszczenie albo gratowanie. Oczyszczarki strumieniowe AGTOS z taśmą z drutu zaprojektowano do najwyższych obciążeń. Zainstalowane wysokowydajne turbiny umożliwiają uzyskanie optymalnego pokrycia powierzchni. W ten sposób zapewnia się krótkie czasy śrutowania i wysoką jakość czyszczonych produktów.

Reklama

Firma AGTOS przywiązuje szczególną uwagę do turbin. Obecnie dostępne są w różnych wersjach, w zależności od wymagań klienta. Duży wpływ na trwałość ich części ma rodzaj materiału zastosowanego w produkcji. Na okładziny ścieralne korpusów turbin oraz inne elementy wewnętrzne stosuje się żeliwo, stal narzędziową i węgliki spiekane o trwałości wynoszącej nawet wiele tysięcy godzin.

Zainstalowane bezpośrednio nad turbinami automatyczne urządzenie dozujące ścierniwo gwarantuje, że obróbka strumieniowa odbywa się tylko wtedy, gdy w strefie czyszczenia strumieniowego znajdują się detale. W ten sposób minimalizuje się zużycie oczyszczarki. Pozostające na detalach ścierniwo usuwa się za pomocą urządzenia zdmuchującego.

Reklama

Stoisko targowe firmy AGTOS: GIFA, 16.-20. czerwca 2015, hala 16, stoisko A39.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama