Dane inflacji za sierpień 2016 roku

PixaBay
Reklama
Reklama

Według szacunków GUS, ceny dóbr i usług konsumpcyjnych w sierpniu 2016 r. spadły o 0,2 proc. w porównaniu z lipcem br. W porównaniu z sierpniem 2015 r. były zaś niższe o 0,8 proc. 

Dane są zgodne z wcześniejszym szacunkiem GUS. Ministerstwo Rozwoju oczekiwało nawet silniejszego spadku cen w sierpniu. Głównymi czynnikami, które miały wpływ na zmianę cen w sierpniu 2016 r. (w relacji do lipca), był spadek cen żywności (o 0,6%), odzieży i obuwia (o 2,5%) oraz transportu (o 0,6%).

Reklama

Ministerstwo Rozwoju oczekuje, że we wrześniu 2016 r. ceny powinny wzrosnąć o 0,2 proc. Głównie na skutek wzrostu cen żywności, a także wzrostu cen odzieży i obuwia, wynikających z oddziaływania czynników sezonowych. Nieznacznie wzrosnąć mogą też ceny w transporcie. Roczny wskaźnik inflacji we wrześniu powinien wynieść -0,4 proc.

Reklama

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama