Dane łożysk tocznych NSK integralną częścią programów do obliczeń technicznych

Dane łożysk NSK częścią programów do obliczeń technicznych NSK

NSK rozpocznie przekazywanie danych łożysk tocznych firmom MESYS i KISSsoft, dwóm wiodącym w branży firmom opracowującym oprogramowanie do obliczeń technicznych dla inżynierów zajmujących się projektowaniem maszyn. Integracja danych łożysk NSK przyspieszy proces projektowania dzięki szybkiej i łatwej analizie łożysk, skracając czas konieczny do ich odpowiedniego wyboru.

W odpowiedzi na prośby projektantów dane łożysk tocznych NSK stają się integralną częścią programów do obliczeń technicznych KISSsoft i MESYS, które są używane na całym świecie. Dane dostępne od 2023 r. umożliwiają wybór łożysk tocznych NSK w tych pakietach oprogramowania, co zwiększa wygodę i satysfakcję klientów.

Firma KISSsoft AG, część międzynarodowej korporacji Gleason, opracowuje modułowe programy obliczeniowe do projektowania, optymalizacji i weryfikacji elementów maszyn, takich jak koła zębate i przekładnie, zachowując zgodność z międzynarodowymi standardami. Podobnie firma MESYS AG opracowuje oprogramowanie do obliczeń technicznych przeznaczone do różnych projektów z zakresu inżynierii mechanicznej, ze szczególnym uwzględnieniem wymiarowania elementów maszyn, w tym śrub kulowych, wałów i innych komponentów.

Dane dostarczane przez NSK będą początkowo obejmować pięć typów łożysk: łożyska kulkowe poprzeczne, łożyska kulkowe skośne, łożyska walcowe, łożyska stożkowe oraz łożyska baryłkowe. Dzięki temu użytkownicy oprogramowania będą mogli po prostu pobrać informacje o łożyskach NSK z bazy danych i wykonać obliczenia techniczne dotyczące na przykład kół zębatych, opraw lub wałów. Możliwe będzie również określenie takich czynników, jak nacisk powierzchniowy i żywotność łożysk.

Warto podkreślić, że NSK może w dowolnym momencie zaktualizować dane, zapewniając w ten sposób optymalne obliczenia projektów maszyn. W przyszłości firma NSK będzie dostarczać informacje dotyczące kolejnych typów łożysk tocznych.

Łożyska toczne

W podzespołach, takich jak skrzynie biegów itp., stosuje się wiele łożysk tocznych. Za pomocą oprogramowania KISSsoft lub MESYS można pobrać z bazy danych informacje o łożyskach NSK i wykonać obliczenia techniczne wałów, zębatek i opraw, a także określić takie parametry łożysk jak nacisk powierzchniowy, trwałość i inne.

Źródło: NSK Europe

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę