Dassault Systèmes uwzględniona w Dow Jones Sustainability World Index

Dassault Systèmes uwzględniona w DJSI Pixabay – geralt

Dassault Systèmes ogłosiła, że po raz pierwszy została uwzględniona w Dow Jones Sustainability Indices, zajmując piąte miejsce w branży producentów oprogramowania. DJSI jest jednym z najważniejszych na świecie wskaźników oceniających praktyki zrównoważonego rozwoju globalnych firm pod względem kryteriów środowiskowych, społecznych, zarządzania i ekonomicznych. Renomowany DJSI World Index, tj. indeks przedsiębiorstw prowadzących politykę zrównoważonego rozwoju, obejmuje 10% największych przedsiębiorstw spośród 2500 spółek z indeksu S&P Global Broad Market Index na podstawie długoterminowych kryteriów ekonomicznych, środowiskowych i społecznych.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

Dassault Systèmes uplasowało się w 97 percentylu spośród 181 firm z branży oprogramowania w S&P Global Corporate Sustainability Assessment, uzyskując 100 p., najwyższy możliwy wynik, w istotnych kwestiach, takich jak: strategia wobec zmian klimatycznych, społeczne raportowanie, kodeksy postępowania i strategia podatkowa.

Naszą strategiczną ambicją jest stać się zaufanym i wiodącym partnerem w odkrywaniu na nowo zrównoważonej gospodarki. Technologia wirtualna narodziła się z myślą o zrównoważonym rozwoju: na początku była stosowana w przemyśle do opracowywania wirtualnych prototypów, do wykonywania danej pracy poprawnie już za pierwszym razem, oszczędzając przy tym materiały i inne zasoby, wykorzystując wiedzę i umiejętności oraz poprawiając parametry ochrony środowiska naturalnego. Największa siła wirtualnego świata polega na uwolnieniu wyobraźnii powiększeniu naszego pozytywnego śladu ekologicznego. W zrównoważonym rozwoju chodzi właśnie o cykl życia, o łączenie różnych aspektów – powiedziała Florence Verzelen, executive vice president, industry, marketing & sustainability w Dassault Systèmes.

Dodatkowo, zmieniamy się i wdrażamy wartościowe działania z zakresu ochrony środowiska, polityki społecznej i ładu korporacyjnego (ESG) w całej organizacji. Gremium inicjatywy Science Based Targets (SBTi) poparło wyznaczone przez nas ambitne cele w zakresie redukowania emisji gazów cieplarnianych, a tym samym zmniejszania naszego śladu środowiskowego. Cieszymy się, że doceniono te osiągnięcia i zostaliśmy ujęci w prestiżowym indeksie Dow Jones Sustainability Index – po raz pierwszy, a do tego jako piąta najlepiej działająca firma z naszej branży na całym świecie – tłumaczyła.

Gratulujemy firmie Dassault Systèmes znalezienia się w Dow Jones Sustainability World Index – powiedział Manjit Jus, global head of ESG research w S&P global. – Wyróżnienie to potwierdza, że Dassault Systèmes jest liderem w swojej branży w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Rekordowa liczba firm uczestniczących w ocenie polityki zrównoważonego rozwoju 2021 S&P Global Corporate Sustainability Assessment świadczy o potrzebie transparentności i rosnącym zainteresowaniu informowaniem o działaniach w zakresie dbałości o środowisko naturalne, politykę społeczną i ład korporacyjny (ESG).

Źródło: Dassault Systèmes

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę