Diagnostyka stanu zaworów poniżej 5 minut

Fluke
Reklama
Reklama

Procedurą, mającą na celu zapobiegnięcie nieoczekiwanym przestojom, przy jednoczesnym braku wiedzy na temat stanu zaworu sterującego, jest wymontowanie go w celu przeprowadzenia kontroli. Ze względu na wymagany wysiłek i zabiegi konserwacyjne sytuacja ta nie jest korzystna.

A jeśli dokładne położenie zaworu można by określić za pomocą jednego przycisku? Tak działa nowy tester pętli prądowej zaworów Fluke 710 mA. Należy podłączyć tester do zaworu w dwóch miejscach, wybrać i zainicjować test, a urządzenie w czasie krótszym niż 5 minut oceni stan techniczny zaworu.

Reklama

Nowe narzędzie stanowi łatwą w użyciu alternatywę dla skomplikowanych komunikatorów HART i testerów zaworów, pozwalając technikom w prosty sposób odczytywać parametry urządzenia, przeprowadzać trymowanie wartości mA oraz inne testy skomplikowanych, trudnych w konserwacji urządzeń.

Narzędzie wyposażone jest w kalibrator pętli prądowej, który umożliwia testowanie i komunikację z narzędziami inteligentnymi HART. Oferuje dokładność odczytu: 0,01% Dostępne testy — wstępnie skonfigurowany test sygnatury zaworu, test prędkości, test zmian skokowych, test manualny oraz test uderzenia lub częściowego skoku — pozwalają wykrywać usterki zaworów i usuwać je. Narzędzie posiada łatwy w użytkowaniu, intuicyjny interfejs i jest wyposażone w pokrętło szybkiego ustawiania. Przejrzyste, natychmiastowe wyniki pomiarów umożliwiające szybkie podejmowanie właściwych decyzji
Dołączone jest oprogramowanie do dokumentowania testów i porównywania wyników.

Reklama

Źródło: Fluke

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama