Diehl Controls z rozbudowanym zakładem w Namysłowie

Diehl Controls
Reklama
Reklama

W ubiegłym tygodniu firma Diehl Controls Polska uroczyście świętowała otwarcie nowej hali produkcyjnej w Namysłowie. Inwestycja, warta 6 mln euro, ma umożliwić firmie, zatrudniającej już ponad 1200 osób, wprowadzenie do produkcji nowej generacji wyrobów.

Na spotkaniu gościli min. prawnuk założyciela koncernu DIEHL - dr Alexander Diehl, prezes zarządu dywizji DIEHL Controls - dr Michael Siedentop wraz z małżonką, starosta powiatu namysłowskiego - Andrzej Michta, Julian Kruszyński - burmistrz Namysłowa oraz goście reprezentujący lokalne instytucje i firmy współpracujące z DIEHL Controls.

Reklama

Oficjalne otwarcie nowego zakładu nastąpiło po wspólnym wciśnięciu przycisku „switch-on”, znanego wszystkim użytkownikom sprzętu AGD elementu uruchamiającego urządzenie. Jest to także element międzynarodowej kampanii wizerunkowej Diehl Controls.

W ramach rozbudowy zakładu Diehl Controls, która trwała od kwietnia 2016 r. do maja 2017 r., w Namysłowie powstały hala produkcyjno-biurowa oraz hala przeznaczona do realizacji procesów logistycznych. Jak wyjaśniają władze firmy – decyzja o tej inwestycji wyniknęła z potrzeby rozwoju firmy i konieczności wprowadzania przez nią do produkcji kolejnych nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Dzięki rozbudowie w namysłowskim zakładzie Diehl Controls mają być produkowane m.in.: wysokiej jakości elektroniczne interfejsy użytkowników oraz zaawansowane elektroniczne układy sterowania do wysokiej klasy urządzeń AGD.

Reklama

Rozbudowa zakładu kosztowała 6 mln euro. – Jest to wartość inwestycji w budynki oraz infrastrukturę. Kwota ta nie uwzględnia natomiast planowanych nakładów inwestycyjnych w nowe linie produkcyjne – wyjaśnia dyrektor operacyjny – Wojciech Paruzel. I dodaje – Przy założeniu, że nowa powierzchnia byłaby w pełni zagospodarowana, całkowita wartość inwestycji byłaby ponad dwukrotnie wyższa. Jest to jednak proces rozłożony na kilka lat.

Nowa inwestycja to dodatkowe miejsca pracy. Władze firmy zadeklarowały, iż możliwa jest dalsza rozbudowa zakładu w Namysłowie – jeśli będzie miał miejsce wzrost zapotrzebowania na produkty Diehl Controls. W przypadku kolejnej rozbudowy parku technologiczno-maszynowego naszej firmy, może też wzrosnąć zatrudnienie, znacznie ponad zaplanowane obecnie 150 osób – mówi dyrektor personalny, Grzegorz Kita.

Źródło: Diehl Controls

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama