Dotacje na ochronę własności przemysłowej

Reklama
Reklama

50 mln złotych to pula środków przeznaczona dla mikro, małych i średnich firm w II edycji konkursu Programu Inteligentny Rozwój na dofinansowanie projektów związanych z uzyskaniem i realizacją praw ochrony własności przemysłowej.

- Ochrona własności przemysłowej to ważny element budowania przewagi konkurencyjnej polskich firm. Program Inteligentny Rozwój ma pomóc w budowaniu tej świadomości i ochronie rodzimych produktów i technologii na rynkach międzynarodowych – powiedziała wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Reklama

Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości od 18 lipca 2016 r. do 20 stycznia 2017 r.

Dotacja może być przeznaczona m.in. na pokrycie kosztów związanych z uzyskaniem prawa ochrony własności przemysłowej (opłaty urzędowe, tłumaczenia, przygotowanie dokumentacji zgłoszeniowej wynalazku, wzoru użytkowego lub wzoru przemysłowego). Może sfinansować także wstępne orzeczenie o zdolności patentowej wynalazku czy zdolności ochronnej wzoru użytkowego.

Reklama

W sytuacji kiedy firma broni posiadanych praw ochrony własności przemysłowej, a postępowanie dotyczy ich unieważnienia lub wygaśnięcia, dofinansowanie pokryje m.in. koszty związane z prowadzeniem postępowania w danej instancji przez zawodowego pełnomocnika, opłaty urzędowe oraz tłumaczenia.

Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi 10 tys. złotych.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama