Droga do przyszłościowego czyszczenia części

Droga do przyszłościowego czyszczenia części parts2clean

Globalna reorganizacja sektorów przemysłowych, potrzeba odpornych łańcuchów dostaw, a także zwiększone zapotrzebowanie na lepszą równowagę są siłami napędowymi dla poważnych zmian w przemyśle, w tym również dla branży czyszczenia przemysłowego.

Jak sprostać tym wyzwaniom? Na to pytanie będzie można znaleźć odpowiedź podczas parts2clean 2022 – wiodących międzynarodowych targach czyszczenia części  i powierzchni przemysłowych, które odbędą się w dniach 11-13 października w Stuttgarcie Exhibition Centre, Niemcy. Hanower/Stuttgart. 

Od przemysłu motoryzacyjnego i jego dostawców po inżynierię przemysłową i mechaniczną, technologię medyczną i czujnikową, lotnictwo, technologię energetyczną i przemysł dostaw półprzewodników - nowe i zmodyfikowane produkty oraz technologie produkcyjne w dziedzinie części przemysłowych i czyszczenia powierzchni wymagają nowych, dostosowanych rozwiązań. Dotyczy to również recyklingu surowców i regeneracji produktów, co staje się coraz ważniejsze ze względu na niedobór surowców i konieczność oszczędzania zasobów. Do tego dochodzą trendy, takie jak cyfryzacja i sztuczna inteligencja, a także surowsze wymogi regulacyjne i cele ochrony klimatu.
 

"parts2clean odpowiada na wszystkie te wyzwania" -  wyjaśnia Hendrik Engelking, global director w Deutsche Messe."Każdy segment przemysłowej technologii czyszczenia i wszyscy odpowiedni dostawcy są reprezentowani na tych flagowych targach, które oferują kompleksowy przegląd trendów, technologii, procedur i procesów, z którymi żadne inne targi nie mogą się równać." 

parts2clean

Rozwiązania międzysektorowe i szeroka gama materiałów


Dzięki międzybranżowej ofercie i szerokiej gamie materiałów na wystawie, parts2clean umożliwia użytkownikom ze wszystkich sektorów produkcji, a także z regeneracji i recyklingu, poznanie najnowszych rozwiązań w zakresie technologii czyszczenia przemysłowego i bezpośrednie porównanie różnych technologii - od mokrych procesów chemicznych, energooszczędnych rozwiązań suszących, pojemników czyszczących i nośników przedmiotów obrabianych po technologie czyszczenia na sucho, takie jak odśnieżanie CO2, procesy plazmowe, laserowe, wibracyjne i sprężone powietrze. Inne obszary obejmują kontrolę, monitorowanie i inspekcję procesów czyszczenia, płukania i suszenia oraz osiągnięty stopień czystości. Innowacyjne rozwiązania są również opracowywane w segmentach automatyzacji czyszczenia, w tym obsługi części, rozwoju inteligentnej integracji procesów czyszczenia w połączonych środowiskach produkcyjnych i rozwiązaniach chmurowych. Ponadto nacisk zostanie położony na środowiska produkcyjne zgodne z czystością, takie jak pomieszczenia czyste.

"parts2clean stanowi idealną podstawę do projektowania przyszłościowego czyszczenia komponentów dostosowanego do odpowiednich wymagań", komentuje Engelking.


Wartość dodana: Transfer wiedzy na forum dwujęzycznym


Jednocześnie przetłumaczone (niemiecki <> angielski) prezentacje znanych prelegentów z dziedziny nauki, badań i przemysłu na trzydniowym forum specjalistycznym parts2clean zapewnią dodatkową wartość dla wydarzenia. "W ten sposób parts2clean oferuje krajowym i międzynarodowym gościom jedno z najbardziej poszukiwanych źródeł wiedzy i cennych informacji na temat trendów, innowacji, zastosowań wzorcowych i raportów z tej dziedziny", mówi Engelking. To centrum networkingowe dla branżowego know-how – zorganizowane wspólnie z Fraunhofer Cleaning Business Unit i Niemieckim Stowarzyszeniem Czyszczenia Części Przemysłowych (FiT) – jest zintegrowane z flagowym pokazem, a udział w nim jest bezpłatny dla odwiedzających i wystawców. Ponadto prezentacje w tym roku po raz kolejny będą transmitowane na żywo na stronie internetowej wydarzenia.

Żródło: informacja prasowa parts2clean

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę