Druk 3D na targach ITM Industry Europe 2019

Druk 3D na targach ITM Industry Europe 2019 Raven Media

3D Solutions to jedna z imprez towarzyszących tegorocznym targom ITM Industry Europe. Skierowana jest do wszystkich zainteresowanych potencjałem druku 3D, a ten wykorzystywany jest przez coraz więcej branż, począwszy od motoryzacji, przez medycynę, po przemysł lotniczy, stoczniowy, obronny i transportowy.

Na targach 3D Solutions zwiedzający mogli skorzystać z oferty warsztatów i konsultacji dotyczących technologii przyrostowych w przemyśle. W program druku 3D zaangażowały się firmy: GF Machining, Solutions, HIROX-EUROPE, Evatronix, Materialise, OBERON 3D L. Pietrzak i Wspólnicy, 3D Phoenix, ExOne, SMARTTECH, B3D, CadXpert – Systemy Druku 3D, UBOT Michal Melon, Voxeljet AG.

Targi 3D Solutions to premiery innowacyjnych produktów. Jedną z nich jest m.in. drukarka 3D Formlabs Form 3. Premierowy pokaz połączony z konferencją dał uczestnikom trzy godziny fachowej wiedzy na temat tego nowoczesnego urządzenia. Jak przekonywali eksperci, jest to produkt nowej generacji, który może być wykorzystany w bardzo szerokim zakresie.

Wszyscy zainteresowani potencjałem druku 3D mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanej ścieżce zwiedzania, która otworzyła drugi dzień targów 3D Solutions, a także uczestniczyć w prezentacji i otwartej sesji konsultingowej przygotowanej przez 3Your Mind. Jak dowodziła prelegentka Kornelia Duczmal, aktualnie tylko 0,01% wszystkich tworzonych dóbr jest drukowana w 3D. Z kolei Radosław Fiołek z AMEexpert starał się uświadomić uczestnikom, że przekonując do wprowadzenia technologii przyrostowych w firmach produkcyjnych, dobrze jest znaleźć w ich ofercie kilka części, które mogą być w ten sposób wytworzone.

Swoje warsztaty prowadziła także firma Smarttech. Uczestnicy do wyboru mieli dwa tematy: „Kontrola jakości w fabrykach 4.0" lub „Inżynieria odwrotna w przemyśle".

Przeczytaj także:

Rewolucyjny druk 3D. Na czym polega jego fenomen?

Wydruki z metalu mogą zrewolucjonizować przemysł

Polska europejskim zagłębiem druku 3D

Źródło: MTP

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę