DSR partnerem Siemens w obszarze planowania produkcji

Reklama
Reklama

Preactor weszła w struktury koncernu Siemens. Oprogramowanie firmy wzbogaciło portfolio rozwiązań do zarządzania operacjami produkcyjnymi (Manufacturing Operations Management) oferowane przez Siemensa. Strategicznym partnerem Siemensa w Polsce w obszarze wdrożeń systemu SIMATIC IT Preactor pozostanie firma DSR.

SIMATIC IT Preactor (APS) stanowi pakiet rozwiązań, pozwalające na szczegółowe planowanie produkcji, planowanie zdolności wytwórczych oraz tworzenie graficznego harmonogramu głównego planu produkcji. Produkty z serii Preactor APS mogą być stosowane do planowania strategicznego w perspektywie długoterminowej (miesiące i lata), jak również średnioterminowego planowania taktycznego w ciągu kilku tygodni oraz szczegółowego sekwencjonowania i planowania operacyjnego. Jako światowej klasy rozwiązanie do planowania i harmonogramowania produkcji, SIMATIC IT Preactor jest wykorzystywany przez kilka tysięcy przedsiębiorstw reprezentujących różnorodne branże.

Reklama

Potwierdzeniem dążeń do dalszego rozwoju oprogramowania jest wprowadzenie na rynek nowej wersji SIMATIC IT Preactor 2016, która oferuje nowe funkcjonalności i usprawnienia do dotychczasowego pakietu APS. Wprowadza ona dodatkowe możliwości m.in. w obszarze obsługi i wizualizacji danych, integracji z innymi systemami oraz bezpieczeństwa.

Producent wprowadził tzw. „widok wykorzystania”, czyli nową, efektywną formę prezentacji danych dotyczących wykorzystania zasobów produkcyjnych. Co więcej, zmianie uległ również edytor danych, który zyskał elastyczny i konfigurowalny mechanizm pozwalający na przeglądanie i edycję danych.

Reklama

Nowa wersja umożliwia także mapowanie danych z systemów zewnętrznych i wykorzystywanie ich później w procesie harmonogramowania. W takim scenariuszu dane nie są importowane do SIMATIC IT Preactor i pozostają pod kontrolą systemu zewnętrznego. Rozszerzono również możliwości integracyjne oprogramowania zapewniając współpracę z protokołem komunikacyjnym Open Data Protocol.

Jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa, producent zapewnił możliwość szyfrowania wrażliwych danych znajdujących się w systemie SIMATIC IT Preactor.

Źródło: Preactor

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama