Duże magazyny na materiały niebezpieczne

denios
Reklama
Reklama

Nowy system magazynowy RFP do przechowywania dużych ilości materiałów niebezpiecznych zaprezentowała firma DENIOS. W nowym magazynie mieszczą się 32 beczki o pojemnośći 200 l, 12 europalet, 8 palet chemicznych lub 8 zbiorników IBC o pojemności 1000 l.

Magazyny regałowe są projektowane i budowane do składowania dużych ilości materiałów niebezpiecznych. Nowy system magazynowy RFP jest wyposażony m.in. w wannę wychwytową, zgodną z prawem wodnym, która nadaje się także do dużych pojemników.

Reklama

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to klienci DENIOS nabywają wraz ze sprzętem wszystkie odpowiednie certyfikaty. Również nowy regałowy magazyn ppoż. DENIOS posiada dopuszczenie nadzoru budowlanego Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej (DIBt) oraz IBS w Linzu (REI 120 oraz 90). Jako oddzielna strefa pożarowa, magazyn nie musi zachowywać minimalnych odstępów od przyległych budynków. Może być także ustawiany wewnątrz hali produkcyjnej.

DENIOS produkuje nowe regałowe magazyny przeciwpożarowe w wersjach: „base” i „base-P”. Ten pierwszy wariant jest ustawiony na podłożu na całej powierzchni, natomiast wersja „base-P” ma prześwit u dołu. Podobnie, jak w przypadku magazynu przeciwpożarowego WFP, który został dodany do oferty DENIOS pod koniec 2017 r., jako następca BMC, również regałowy magazyn ppoż. RFP jest produkowany przy użyciu najnowocześniejszych technologii.

Powiązane firmy

Reklama

Nowy system magazynowy składa się z prefabrykowanych podzespołów stalowych, które dzięki minimalnej tolerancji, idealnie dopasowują się do siebie. Dodatkowe elementy, jak klimatyzacja, wentylacja techniczna lub systemy gaśnicze są ustandaryzowane i można je wygodnie konfigurować. Oznacza to większą efektywność cyklów produkcyjnych, a tym samym szybszą dostępność dla klienta. Wybrane typy dostępne są już z magazynu, inne będą dostarczane w ciągu ok. 6 tygodni.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama