Duży producent sprawdzianów jest już w Polsce

Tru-Thread – duży producent sprawdzianów jest już w Polsce Tru-Thread

Od ubiegłego roku indyjska firma Tru-Thread rozpoczęła działalność na europejskim rynku, otwierając w Trzebnicy pod Wrocławiem swój magazyn. O początkach firmy Tru-Thread, jej obecnej ofercie i najważniejszych atutach mówi Tomasz Strąk, członek zarządu w firmie Tru-Thread Europe.

Od powstania firmy Tru-Thread minęło już ponad 40 lat. Jak przez ten czas firma ewoluowała?

Tomasz Strąk (na zdjęciu z prawej; z lewej Atul Tapre, prezes zarządu Tru-Thread): Firmę Tru-Thread założył w 1982 r. w Indiach ojciec obecnego prezesa – pan Vijay Tapre – inżynier z prawie 20-letnim doświadczeniem w przemyśle. Przedsiębiorczość i start-up nie były wówczas modnymi słowami, ale pan Tapre, mając 42 lata, miał ochotę coś zrobić na własną rękę i oferować klientom lepszą wartość dodaną niż inne istniejące firmy.

Tru-Thread zbudował nowoczesne zaplecze produkcyjne i kalibracyjne wymagane do produkcji spójnych mierników jakości. Nasz zakład produkcyjny rozciąga się na powierzchni 5000 m2. To przyjazny dla środowiska zielony obiekt z gromadzeniem wody deszczowej i wytwarzaniem energii elektrycznej za pomocą paneli słonecznych na dachu.

Zakłady produkcyjne składają się z maszyn CNC i NC, które pochodzą od światowych liderów w dziedzinie obrabiarek, takich jak Matrix z Wielkiej Brytanii czy Reishauer ze Szwajcarii. Mamy własny zakład obróbki cieplnej. Z kolei nasze laboratorium kalibracyjne jest wyposażone w instrumenty, które pochodzą od firm Zeiss (Niemcy), Trimos (Szwajcaria) i Mitutoyo (Japonia).

Do produkcji wykorzystujemy nowoczesne obrabiarki z technologiami CNC/NC. Wszystkie ważne czynności produkcyjne wykonujemy we własnym zakresie. Daje nam to pełną kontrolę nad jakością produktu. Każdy wytwarzany przez nas produkt podlega kontroli w trakcie procesu i kontroli końcowej oraz jest jednoznacznie identyfikowalny w celu zapewnienia identyfikowalności.

Co jest w Państwa ofercie najważniejszym asortymentem?

Od samego początku naszej działalności nie ograniczaliśmy się do produkcji samych produktów, ale dostarczaliśmy też rozwiązania pomiarowe. Obecnie oferujemy najszerszą gamę produktów w zakresie sprawdzianów do gwintów i sprawdzianów płaskich (takich jak pierścienie, pierścienie nastawcze, zatyczki, sprawdziany zatrzaskowe i sprawdziany szerokości wpustu). Specjalizujemy się w sprawdzianach metrycznych (M), drobnozwojnych (MF),  Unified National Coarse (UNC), Unified National Fine (UNF), Unified National Extra Fine (UNEF), Unified National Constant TPI (UN), dla przemysłu lotniczego (UNJC) i (UNJF), a także dla gwintów rurowych ogólnego przeznaczenia (G).

Ponadto oferujemy sprawdziany (PG) stosowane w przemyśle elektrycznym i sprawdziany WHITWORTH stosowane w przemyśle rurowym, gdzie wymagana jest szczelność. A także gwinty R/Rc/Rp, które są stosowane w miejscach, gdzie wymagana jest szczelność ciśnieniowa. Nie możemy też zapomnieć o sprawdzianach trapezowych, szczękowych czy łopatkowych – to tylko część rodzajów gwintów, które wykonujemy. Jest ich znacznie więcej.

Sprawdziany są produkowane zgodnie z normami ISO, BS, DIN, JIS, GOST, IS, ANSI/ASME i API oraz zgodnie z wymaganiami klienta. Niedawno uruchomiliśmy też dział Air & Electronic Gauging.

Od ubiegłego roku jesteście obecni także na europejskim rynku. Co zdecydowało o takim kroku?

Od chwili założenia firmy sprzedawaliśmy nasz towar do Europy wyłącznie z dostawą prosto z Indii. Po 40 latach takiej działalności staliśmy się ogólnoświatowym liderem w produkcji sprawdzianów. Otwarcie magazynu w Europie w pewnym sensie wymusili na nas klienci. Dlatego firma podjęła decyzję o uruchomieniu oddziału w środkowej części Europy. Dzięki temu dysponujemy bardzo dobrze wyposażonym magazynem w Europie Środkowej, dokładnie w Polsce w Trzebnicy, niedaleko Wrocławia.

Spółka TruThread Europe została zarejestrowana pod koniec 2021 r. Z kolei dostarczanie sprawdzianów do naszych klientów rozpoczęło się w kwietniu 2022 r. Naszą misją jest dostarczanie sprawdzianów również tych mniej popularnych w całej Europie. 

Czym chcecie przekonać do siebie klientów?

Naszym głównym założeniem jest skrócenie czasu realizacji zamówień. Obecnie klienci w Polsce i państwach sąsiadujących otrzymują zamówiony towar w ciągu średnio 26 godzin. To nasz duży atut.

Sprawdziany gwintowe i gładkie są często zaniedbywanymi produktami, ale są bardzo ważne w globalnej produkcji. Przy dzisiejszej globalizacji różne części są produkowane w różnych miejscach na świecie, więc ich prawidłowy montaż jest zarówno wyzwaniem, jak i podstawą wykonywania nowych projektów. Zastosowanie sprawdzianów do gwintów i powierzchni gładkich gwarantuje, że części są wymienne, a prawidłowy montaż jest zawsze możliwy. Nieważne, w której części świata został wyprodukowany podzespół. Dzięki zastosowaniu listy „check-list” otworów i gwintów mamy pewność, że podzespoły będą do siebie pasowały.

Kolejnym ważnym atutem jest to, że każdy nasz sprawdzian po wykonaniu jest mierzony w naszym laboratorium, które ma akredytację ILAC. Każdy sprawdzian TruThread Europe ma kartę pomiarową. Takie świadectwa dostarczamy do każdego sprawdzianu bezpłatnie. Oznacza to, że klient, zamawiając sprawdzian u nas, nie otrzymuje tylko nagiego przyrządu. Otrzymuje dokument z podstawowymi pomiarami i indywidualnym indeksem sprawdzianu.

Jakie branże należą do Państwa głównych odbiorców?

Nasze produkty kierujemy praktycznie do każdej gałęzi przemysłu – wszędzie tam, gdzie konieczne są połączenia rozłączne. Obsługujemy wszystkie gałęzie przemysłu. Wymienię tylko kilka najważniejszych branż: motoryzacja, lotnictwo, sprzęt obronny, pojazdy elektryczne, maszyny rolnicze, gazy i medycyna. Odbiorcami naszych produktów są klienci końcowi i producenci, a także firmy handlowe na całym świecie.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę