Dwa polskie przedsiębiorstwa wyróżnione w prestiżowym rankingu Deloitte

Reklama
Reklama

Ranking Deloitte „Central Europe Technology Fast 50” przedstawia najszybciej rozwijające się przedsiębiorstwa technologiczne z Europy Środkowo-Wschodniej. Wyróżnione zostały w nim dwie polskie firmy z branży przemysłu kosmicznego: Creotech Instruments oraz InPhoTech.

Ranking podzielony został na trzy kategorie: główna – „Technology Fast 50” oraz dwie podkategorie „Wschodzące Gwiazdy” i „Wielka Piątka”. Przedsiębiorstwa same zgłaszały chęć udziału w rankingu, a audytorzy Deloitte po weryfikacji danych finansowych uszeregowali je na podstawie wzrostu przychodów operacyjnych. „Technology Fast 50” jest częścią raportu „Global Technology Fast 100” przygotowywanego przez Deloitte, który zostanie zaprezentowany w listopadzie 2015 roku.

Reklama

W rankingu wyróżniono m. in. dwa podmioty z polskiego sektora kosmicznego: Creotech Instruments SA z Piaseczna oraz InPhoTech Sp. z o.o. z Warszawy. Creotech Instruments S.A. została doceniona w podkategorii „Wschodzące gwiazdy”, zajmując piąte miejsce. W tej kategorii brane były pod uwagę przedsiębiorstwa zbyt młode, aby wziąć udział w głównej kategorii, ale jednocześnie bardzo szybko rozwijające się. Polska firma została wyróżniona z uwagi na znaczącą dynamikę wzrostu przychodów o 389%. Ten podmiot był jedyną polską spółką, która w kategorii „Wschodzące Gwiazdy” reprezentowała segment „sprzęt komputerowy”. Pozostałe polskie firmy oferują oprogramowanie. Spółka działa w czterech obszarach strategicznych: przemysł kosmiczny, aparatura naukowa, urządzenia przemysłowe, produkcja kontraktowa elektroniki. Creotech realizuje liczne projekty kosmiczne, m.in. w misji ESA ExoMars (montaż powierzchniowy elementów systemu zasilania zaawansowanej kamery CaSSiS) i PROBA 3 (budowa komputera koronografu oraz wyposażenia naziemnego).

InPhoTech Sp. z o.o. znalazła się wśród 50 przedsiębiorstw wyróżnionych w kategorii głównej „Technology Fast 50”. Spółka osiągnęła dynamikę wzrostu przychodów na poziomie 250%. Specjalizuje się w modelowaniu, produkcji, badaniach i rozwoju światłowodów specjalnych (w tym mikrostrukturalnych, fotonicznych, szklanych i polimerowych), innowacyjnych elementach światłowodowych i fotonicznych, opracowywanych do zastosowań telekomunikacyjnych, metrologicznych, analizy jakości, medycznych, górniczych, kosmicznych, transportu, a także bezpieczeństwa.

Reklama

W głównej kategorii „Technology Fast 50” pierwsze miejsce w rankingu zdobyła czeska firma z branży IT – Simplity, która w okresie ostatnich czterech lat zanotowała wzrost przychodów o 1971%.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama