ESAB wyznacza standardy bezpieczeństwa

Reklama
Reklama

ESAB, światowy producent w pełni zintegrowanych systemów cięcia, efektywnie wdrożył europejska normę ISO 17916 dotycząca bezpieczeństwa maszyn do ciecia termicznego. ESAB podjął także inicjatywę ustanowienia nowego standardu ISO zapewniającego zwiększony poziom bezpieczeństwa pracownika i jest obecnie jedynym wytwórcą systemów ciecia, który w pełni spełnia warunki tej normy.

Co więcej, wszystkie systemy do ciecia produkowane przez ESAB Karben w Niemczech będą spełniać nowe wymogi bezpieczeństwa normy ISO, które mają zacząć obowiązywać w przemyśle pod koniec 2014 r. Nowa norma ISO nakazuje, by producenci OEM prowadzili własny system oceny i kontroli bezpieczeństwa produkowanych przez siebie maszyn do cięcia termicznego. Norma ta określa potencjalne ryzyka zagrażające operatorom systemów cięcia i sposoby przeciwdziałania tym zagrożeniom.

ESAB odgrywa aktywną rolę w wyznaczaniu standardów związanych z bezpieczeństwem i jest jedna z niewielu firm sektora przemysłowego, dla których bezpieczeństwo jest podstawowym celem podczas tworzenia projektów systemów cięcia. Kompletny pakiet środków bezpieczeństwa ESAB – najbardziej rozbudowany z pakietów tego typu – został stworzony w ściślej współpracy z użytkownikami systemów cięcia na całym świecie.

Poza zgodnością z nową dyrektywa ISO oraz wszystkimi mającymi zastosowanie normami przemysłowymi, ESAB dostarcza cały wachlarz innowacyjnych i stale udoskonalanych opcji bezpieczeństwa, by zapewnić pracownikowi najlepsza ochronę podczas pracy. Zautomatyzowane systemy cięcia ESAB zostały zaprojektowane tak, by zapewnić optymalna równowagę pomiędzy zdolnością precyzyjnego cięcia, wysoką wydajnością i łatwością użycia dla uzyskania najlepszego wskaźnika cena/produktywność.  

ISO (Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna) to światowa federacja zrzeszająca krajowe organizacje normalizacyjne (instytucje członkowskie ISO) i największa na świecie organizacja rozwijająca Normy Międzynarodowe. ESAB jest pierwsza firma na świecie, która zdobyła wszystkie certyfikaty dotyczące trzech kluczowych norm zarządzania – ISO 9001, ISO 14001, and OHSAS 18001. System Zarządzania Środowiskiem, Bezpieczeństwem i Higiena oraz certyfikaty obejmują całą działalność, personel i jednostki ESAB na całym świecie.

Od ponad 75 lat ESAB Systemy Cięcia proponuje kluczowe rozwiązania klientom na całym świecie. ESAB Systemy Cięcia oferuje rozwiązania cięcia plazmowego, sterowane numerycznie systemy CNC, oprogramowanie i stoły odciągowe w różnych rozmiarach. W przeciwieństwie do innych producentów systemów tnących, którzy pozyskują komponenty do swoich maszyn od różnych dostawców, ESAB oferuje swoim klientom zoptymalizowane systemy tnące, zaprojektowane, wyprodukowane i złożone wyłącznie z komponentów ESAB.

www.esab.com

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama