EuroBLECH 2022 powraca do formatu wydarzenia na żywo

EuroBLECH 2022 powraca do formatu wydarzenia na żywo Pixabay

26. edycja Międzynarodowych Targów Technologii Obróbki Blach, EuroBLECH 2022, odbędzie się w dniach 25–28 października 2022 r. w Hanowerze, w Niemczech.

Popyt na powierzchnię wystawienniczą gwałtownie wzrósł; obecna lista wystawców liczy 1257 firm z 39 krajów, a łączna powierzchnia wystawiennicza netto wynosi ponad 88 000 m2. Po raz pierwszy w EuroBLECH zostanie wydzielona dziewiąta hala wystawowa skupiająca się na technologii łączenia, jednym ze znaczących rynków wzrostu w sektorze e-mobilności i ogólnoprzemysłowym.
Po przymusowej przerwie EuroBLECH 2022 oznacza długo oczekiwany powrót marketingu twarzą w twarz i osobistych spotkań biznesowych. Począwszy od października bieżącego roku, wystawa wznowi swój zwyczajowy cykl imprez odbywających się co dwa lata.

W branży panuje prawdziwe uczucie ulgi i podniecenia – minęły cztery lata od naszego ostatniego pokazu na żywo, więc wystawa EuroBLECH 2022 jest powszechnie postrzegana jako bardzo potrzebna aktualizacja technologiczna dla całego sektora obróbki blach – mówi Evelyn Warwick, dyrektorka Wydarzenia EuroBLECH, w imieniu organizatora Mack-Brooks Exhibitions. – EuroBLECH zawsze był kluczowym rynkiem dla branży, na którym spotyka się wszystko i wszyscy, a tegoroczna edycja stanowi szczególnie ważny bodziec do rozpoczęcia lub odnowienia rozwoju biznesu.

Promowanie doskonałości technologicznej

EuroBLECH 2022 zajmie hale 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 26 i 27 na terenie wystawowym w Hanowerze, największym centrum wystawowym na świecie. Nowo dodana hala 26 będzie koncentrować się na technologii łączenia, a także gościć wystawców z dziedziny technologii powierzchni i narzędzi, którzy wcześniej znajdowali się w hali 13.

Wystawy obejmują cały łańcuch technologii obróbki blachy w produkcji prototypów metalowych, komponentów przemysłowych i części konsumenckich. Obejmuje to maszyny, narzędzia i rozwiązania informatyczne do cięcia, wykrawania i formowania, łączenia, spawania i mocowania, obróbki i wykańczania powierzchni, kontroli procesu i zapewnienia jakości, elementy i podzespoły maszyn, systemy CAD/CAM/CIM, wyposażenie magazynów i fabryk, recykling materiałów oraz inne rozwiązania do obróbki blach, rur, profili, hybryd z tworzyw sztucznych i innych konstrukcji. Wystawcy EuroBLECH pochodzą z całego świata i obejmują zarówno innowacyjne firmy rozpoczynające działalność oraz MŚP, jak i duże firmy międzynarodowe. W tym roku w pierwszej piątce wystawiających się krajów znalazły się Niemcy, Włochy, Turcja, Chiny i Szwajcaria.

Jak zawsze na odwiedzających czeka imponująca liczba pokazów maszyn na żywo oraz światowe premiery technologiczne. Będzie wiele okazji do obejrzenia innowacyjnych maszyn w akcji, co pozwoli uczestnikom ocenić i przedyskutować potencjalne korzyści dla ich własnych procesów produkcyjnych.

Z niecierpliwością czekamy na wrzawę i emocje panujące w hali targowej – mówi Evelyn Warwick. – W końcu nic nie może się równać z kontaktem międzyludzkim. Rozmowa twarzą w twarz, demonstracja na żywo, „żółwik” na powitanie – wszystko to jest ważne, aby nawiązać dobre relacje i zbudować zaufanie. Cieszymy się, że EuroBLECH po raz kolejny zapewni fizyczną platformę, na której nabywcy technologii mogą spotkać się i nawiązać kontakt z największymi na świecie dostawcami i innowatorami w branży.

Potrzeba inwestowania w nowe technologie

Targi EuroBLECH tradycyjnie przyciągają wysoki odsetek odwiedzających o kompetencjach decyzyjnych i zakupowych. Oczekuje się, że w 2022 r. budżety na technologie wzrosną, ponieważ firmy zaczną wskrzeszać swoje plany inwestowania w nowe technologie, aby zapewnić sobie przyszłość.

Producenci muszą dostosowywać się do złożonych i zmiennych wymagań współczesnych rynków – wyjaśnia Evelyn Warwick. – Wielu z odwiedzających nas będzie poszukiwać zautomatyzowanych, cyfrowych i skalowalnych rozwiązań ułatwiających opłacalną i zrównoważoną produkcję komponentów przemysłowych i części konsumenckich. W EuroBLECH mają oni bezpośredni dostęp do szerokiego spektrum dostawców technologii. Pozwoli im to poznać i zainwestować w najlepsze narzędzia, maszyny i materiały do wszystkich potrzeb związanych z obróbką blachy.

Poprzednia edycja EuroBLECH 2018 przyciągnęła łącznie 56 301 międzynarodowych gości z branży, w tym handlarzy, inżynierów projektantów, kierowników produkcji i jakości, naukowców i innych ekspertów technicznych ze wszystkich poziomów zarządzania i rodzajów działalności.

Odwiedzający pochodzą ze wszystkich kluczowych sektorów przemysłu, w tym producentów części, podzespołów i zespołów z blachy, produkcji i konstrukcji z metali żelaznych i nieżelaznych, przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego i stoczniowego, budowy maszyn, budownictwa i konstrukcji, ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, energii odnawialnej, elektroniki użytkowej, telekomunikacji, sprzętu precyzyjnego, optycznego i medycznego, żywności i opakowań oraz wielu innych.

Źródło: EuroBLECH

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę