Targi Modernlog, czyli wnikliwe spojrzenie na logistykę

Targi Modernlog, czyli wnikliwe spojrzenie na logistykę Grupa MTP

Deficyt pracowników, rosnące potrzeby klientów docelowych, wydajność kierowców w łańcuchach dostaw czy ograniczenie emisji CO2 to nie tylko jedne z najpilniejszych wyzwań stojących przed branżą logistyczną, ale także zagadnienia nowego punktu w programie targów Modernlog, czyli spotkania eksperckiego LOG-INSIGHT, które odbędzie się już 31 maja na terenie MTP.

Wielkimi krokami zbliża się do kolejna edycja Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog. Odbędą się one od 31 maja do 3 czerwca 2022 r. w Poznaniu. Wydarzenie to co roku przyciąga wystawców z Polski i zagranicy, zyskując miano jednego z najważniejszych w branży logistycznej w naszym kraju. W programie tradycyjnie już znaleźć można pokazy maszyn na żywo w strefie Inf4Log, organizowanej wraz z wydawnictwem Medialog, jak i dwudniową konferencję Smart Warehouse (1–2 czerwca), poświęconą automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji pracy w magazynie.

Nowość w targowej agendzie stanowi spotkanie eksperckie LOG-INSIGHT, w którym będzie można wziąć udział już pierwszego dnia targów, czyli 31 maja. Jego zagadnienia odzwierciedlają codzienne zmagania pracowników logistyki. Szczególnie dokuczliwe w ostatnim czasie problemy kadrowe skomentuje Donata Hermann (GIGLIKE, PSML) i Tomasz Miłosz (GIGLIKE).

Stopniowo ubywać będzie pracowników w wieku produkcyjnym, co oznacza, że wpływów z podatków będzie mniej, a wydatki na wypłatę emerytur będą wyższe. Pracodawcy, chcący pozostać znaczącymi graczami nie tylko w biznesie, ale i na rynku pracy, muszą otworzyć się na nadchodzące zmiany – komentuje Donata Hermann (GIGLIKE, PSML). – Warto analizować rynek, obserwować wprowadzane innowacje oraz nowości i reagować na bieżąco. To, nad czym warto się skupić, to dostosowywanie planów rozwojowych do trendów kształtujących rynek pracy. Firmy muszą nauczyć się otwartości, łatwości adaptacji i przede wszystkim elastyczności w podejmowaniu współpracy.

O projektowaniu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań cyfrowych, skoncentrowanych na potrzebach klienta, opowiedzą natomiast Teodor Kula (Done Deliveries, PSML) oraz Bartosz Baca (BBSG, PSML). Panowie podzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami.

Drugą część spotkania LOG-INSIGHT otworzy debata ekspercka pt. „Czy kierowca dodaje wartości w łańcuchu dostaw”. Prowadzący, Mateusz Boruta (ECR Polska), oraz prelegenci: Jarosław Maciążek (EPAL), Jakub Zając, Rafał Kukutko (Raben Logistics Polska) oraz Dariusz Krasoń (Carlsberg Polska), odpowiedzą wspólnie na pytania: jak radzić sobie z rosnącą luką dostępności kierowców, w jaki sposób podnieść wydajność ich pracy i całego transportu oraz czy automatyzacja, a także autonomiczny transport, mogą stanowić rozwiązanie problemu kadrowego.  

Wyzwania kadrowe, nagłe wzrosty cen paliwa, energii oraz wielu innych surowców wymuszają zmianę sposobu działania. Przedsiębiorcy szukają dziś wszelkich możliwości odblokowania efektywności łańcuchów dostaw, co nie jest łatwe, ale presja okoliczności makroekonomicznych i geopolitycznych jest ogromna – mówi Mateusz Boruta (ECR Polska). – O tym, jak systemowo rozwiązywać problem braku kierowców, jak podnosić wydajność transportu i innych operacji logistycznych, a także o tym, że pomimo tych wszystkich komplikacji nie można zapominać o działaniach proklimatycznych i że warto ograniczać emisje CO2, z korzyścią dla rozwoju biznesu, porozmawiamy i zobaczymy przykłady już 31 maja, podczas LOG-INSIGHT.

W agendzie LOG-INSIGHT nie zabraknie także wątków klimatycznych. Paweł Brzeziński (ECR Polska) wraz z gośćmi (m.in. takimi jak Zbigniew Chęciński, Auchan Retail Polska) pokażą, jak pogodzić w praktyce ograniczanie emisji gazów cieplarnianych z presją kosztową, dekarbonizację z ograniczeniem zużycia paliw kopalnych, ekonomię z ekologią – czyli jak być lean & green. Więcej będzie można dowiedzieć na temat zielonej logistyki.  

Spotkanie LOG-INSIGHT (31 maja) jest bezpłatne dla uczestników Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, które odbywają się w towarzystwie ITM Industry Europe, Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting i Forum Odlewniczego Focast.

Źródło: Grupa MTP

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 9/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę