Firma Concept na targach MSPO w Kielcach

Concept

Nowoczesne polskie pojazdy wojskowe i łodzie zostaną zaprezentowane podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który odbędzie się w Kielcach w dniach od 4 do 7 września.

W tym roku firma Concept z BielskaBiałej prezentuje sprzęt na stoisku wraz z partnerami: Polskim Holdingiem Obronnym, firmą Oberaigner oraz z Mercedes-Benz Special Trucks.

Na stoisku zewnętrznym numer ZG-23 zaprezentowane zostaną m.in. dziewięcioosobowy pojazd podstawowy typu LTMPV DINO 319 4x4, jego pięcioosobową, opancerzoną wersję LTMPAV DINO 519 4x4, pojazd typu Wirus dedykowany wojskom specjalnym, pojazd Mercedes Klasa G 300 i łódź dla wojsk specjalnych ALUCORIA LPA 2.3X6 (na zdjęciu).

Opancerzony LTMPAV DINO 519 4x4 miał już swoją premierę na tegorocznej wystawie Eurosatory w Paryżu, ale w Polsce będzie pokazany po raz pierwszy. Od swojej podstawowej wersji różni się przede wszystkim nadwoziem. Została w nim zastosowana czterodrzwiowa tzw. „podwójna” kabina z miejscami dla kierowcy i 4 pasażerów, wykonana jako samonośna konstrukcja z materiałów ceramiczno-kompozytowych o odporności balistycznej na poziomie I zgodnie z STANAG 4569 Annex A. W tylnej części nadwozia może zostać zamontowany kontener, platforma lub skrzynia ładunkowa.

Wirus czwartej generacji polska armia zamówiła w ramach programu „Żmija” dla wojsk dalekiego rozpoznania. Umowę w tej sprawie podpisano podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach we wrześniu 2017 r., a Wirusy trafią do armii w 2020 r. W tym roku zaprezentowana zostanie premierowo wersja Wirusa dla wojsk specjalnych (Wirus SOF).

- Nasza współpraca z markami Mercedes-Benz i Oberaigner gwarantuje najwyższą jakość dostarczanych pojazdów, najwyższe osiągi i ich dostępny na całym świecie serwis. Dlatego zainteresowanie pojazdami Wirus i Dino wyrażają nie tylko rynek w Polsce, ale także inne kraje Europy a także Bliskiego Wschodu i Ameryki Południowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi nowoczesnymi pojazdami przeznaczonymi nie tylko dla wojska, ale i innych służb, w tym ratowniczych - mówi manager projektu Tomasz Kłeczek.

Premierę podczas tej edycji MSPO będzie miała także łódź ALUCORIA LPA 2.3X6, dedykowana wojskom specjalnym. Jej dno typu „cathedral” gwarantuje stabilność i szybkie wytracenie prędkości. To konstrukcja desantowa, umożliwia zabranie dziesięciu osób, na pokładzie zmieści się także pojazd typu quad.

Concept pokaże także pojazd - mobilny skaner MSS, pozwalający zarówno na kontrolę osób (m.in. identyfikacja na podstawie rozpoznawania twarzy, wykrywanie śladowych ilości materiałów wybuchowych i narkotyków, identyfikacja na podstawie dokumentów), ich bagażu. MSS podłączony jest do istniejących w Unii Europejskiej baz danych.

Źródło: Concept

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę