Firma HURCO kupiła dwie firmy z branży

 

Firma HURCO Companies kupiła dwie duże firmy z branży: Milltronics CNC Machines z Ameryki Północnej i Takumi Machinery z Tajwanu. Dzięki połączeniu firm HURCO, Milltronics i Takumi oferta produktowa koncernu została poszerzona do ponad 150 różnych modeli i stała się jedną z największych w branży obrabiarek.

„Firmy Milltronics i Takumi, z dorobkiem ponad 18 tys. urządzeń zainstalowanych w 30 różnych krajach, powiększają bazę klientów, wzmacniając w ten sposób naszą obecność na rynkach wschodzących, takich jak Ameryka Łacińska i Chiny” – tak dyrektor generalny firmy HURCO Deutschland Michael Auer skomentował możliwości, jakie daje nowy zakup.

Gregory Volovic, prezes HURCO Companies, wyraża zadowolenie z transakcji: „Nasza międzynarodowa baza klientów odniesie korzyści z rozszerzenia portfolio, ponieważ Milltronics i Takumi to silne marki o zasięgu globalnym, oferujące szeroki zakres obrabiarek i akcesoriów”. Według jego prognoz już w roku bilansowym 2016 będzie można zauważyć pozytywny wpływ rozszerzenia na wyniki koncernu. Milltronics, firma z siedzibą w amerykańskim stanie Minnesota, projektuje i produkuje sterowniki CNC oraz frezarki i tokarki przeznaczone do pracy w środowiskach narzędziowych i produkcyjnych. Pochodząca z Tajwanu firma Takumi specjalizuje się w projektowaniu i produkcji pionowych i portalowych centrów obróbkowych CNC, a także maszyn portalowych o wysokiej prędkości, przeznaczonych przede wszystkim na rynek chiński, tajwański i europejski.

Produkty tych firm uzupełnią i zoptymalizują ofertę firmy HURCO. Około 60 procent linii produktów Milltronics i Takumi to unikatowe rozwiązania. Nowością będzie przykładowo wprowadzenie do oferty obrabiarek wyposażonych w sterowniki firm Fanuc, Siemens czy Heidenhain przeznaczonych do środowisk o dużej skali produkcji. Poszczególne linie produktów będą nadal oferowane pod własnymi nazwami.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę