Firma norelem głównym sponsorem wydarzenia VDI-Racing-Camp

Firma norelem głównym sponsorem wydarzenia VDI-Racing-Camp norelem

Chcąc wzmocnić swoje zaangażowanie w rozwój nowych talentów, firma norelem została niedawno głównym sponsorem VDI-Racing-Camp. W tym roku norelem we współpracy z VDI po raz drugi organizował imprezę, po udanym pierwszym obozie w 2019 r. Tegoroczne wydarzenie odbyło się na torze testowym F&T LaSiSe w pobliżu Dortmundu (Niemcy). Obiekt LaSiSe jest zwykle wykorzystywany jako ośrodek badawczy i testowy w zakresie zabezpieczania ładunków, a także służy do realizacji kursów szkoleniowych dla kierowców ciężarówek i innych pojazdów z ładunkami niebezpiecznymi, dzięki czemu idealnie odpowiadał potrzebom tego wydarzenia.

Powiązane firmy

norelem Sp. z o.o.

Wydarzenie VDI Racing-Camp, współorganizowane przez norelem, pozwala studentom przygotować się do nadchodzących zawodów Formula Student, stanowiąc okazję do testowania pojazdów w rzeczywistych warunkach, we wszystkich dyscyplinach. Zespoły budują samochody w jednej z trzech kategorii: silnik spalinowy, samochód elektryczny lub samochód bez kierowcy. Każdego roku do udziału w wydarzeniu zapraszane są nowe zespoły, co zapewnia optymalną mieszankę uczestników pod względem doświadczenia i stanowi doskonałą bazę przygotowawczą do międzynarodowego konkursu projektowego organizowanego przez Formula Student.

VDI Racing-Camp

- Jesteśmy niezmiernie dumni, będąc głównym sponsorem inspirującego wydarzenia VDI-Racing-Camp - mówi Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem. - To doskonały przykład zaangażowania firmy w rozwój przyszłych talentów branżowych. Sektor produkcyjny boryka się obecnie z masowym niedoborem umiejętności, jednak kompetencje, które zaprezentowali uczestnicy VDI-Racing-Camp powered by norelem pokazują nam, że przyszłość przemysłu wytwórczego znajduje się w bezpiecznych rękach, o ile tylko rozwój młodych talentów w branży będzie kontynuowany.

W ciągu 4 dni wydarzenia ponad 300 uczestników z ponad 20 zespołów przetestowało swoje umiejętności w konkurencyjnych warunkach, starając się zbudować jak najlepsze pojazdy. Zespoły testowały swoje konstrukcje w różnych dyscyplinach i były oceniane przez panel złożony z dawnych studentów i długoletnich entuzjastów zmagań Formula Student. Studenci mieli również okazję zapoznać się z nowościami produktowymi w norelem Showtruck i zdobyć wiedzę po okiem techników norelem Academy.

VDI Racing-Camp

Podczas całych zawodów zespoły studenckie w konstrukcji swoich pojazdów wykorzystywały różne standardowe elementy oferowane przez norelem. Wiele zespołów zastosowało w konstrukcji zawieszenia kół komponenty, takie jak głowice przegubowe (końcówki drążków), przeguby widełkowe i przeguby kątowe. Dodatkowo wykorzystano komponenty do budowy wyposażenia, które stanowią dużą część oferty produktowej norelem. Elementy, takie jak profile aluminiowe, uchwyty, koła i prowadnice teleskopowe zostały użyte do budowy głównych stołów montażowych oraz w zaawansowanych systemach załadunku, wykorzystywanych przez wiele zespołów do kompletowania swoich pojazdów.

Sponsorowanie wydarzenia VDI Racing-Camp to tylko jeden z przykładów zaangażowania firmy norelem w poszukiwanie talentów dla branży wytwórczej. Uznając ogromne znaczenie wspierania rozwoju przyszłej kadry inżynierskiej i produkcyjnej, norelem odgrywa aktywną rolę w przekazywaniu wiedzy poprzez najnowsze innowacje Asademy norelem, wykłady techniczne, a także wykorzystanie swojego mobilnego salonu wystawowego norelem Showtruck.

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę