Firma norelem poszerza ofertę zawiasów o nowe warianty ze stali nierdzewnej

Firma norelem poszerza ofertę zawiasów o nowe warianty norelem

Firma norelem, producent standardowych komponentów maszyn, rozszerza asortyment zawiasów o wersje wykonane ze stali nierdzewnej i blachy stalowej. Nowe komponenty są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej A4 1.4401 i są dostępne w wersji z otworem mocującym lub śrubą mocującą.

Stal nierdzewna jakości A4, często określana jako stal nierdzewna klasy morskiej, zawiera wyższy procent chromu i niklu niż inne formy stali nierdzewnej, co czyni ją odporną na korozję i ogólnie mniej reaktywną. Oznacza to, że nowo oferowane zawiasy nadają się do zastosowań, które wymagają odporności na wodę morską. Można je stosować w drzwiach wewnętrznych po zamontowaniu w widocznym miejscu. Ponadto każda wersja może być otwierana w lewo lub w prawo i zapewnia kąt otwarcia 180°.

Powiązane firmy

norelem Sp. z o.o.

Zawiasy są również odporne na wibracje i zabezpieczone przed ogólnym zużyciem dzięki niewidocznemu, przyspawanemu sworzniowi. Wersja z otworem montażowym jest dostępna w pięciu rozmiarach, a wersja z wkrętem montażowym w trzech, dzięki czemu klienci mogą wybrać najbardziej odpowiedni rozmiar zawiasu do swoich projektów.

Oprócz zawiasów ze stali nierdzewnej jakości A4, firma norelem rozszerzyła również swoją ofertę zawiasów z blachy stalowej, dodając siedem wariantów przykręcanych. Podobnie jak komponenty ze stali nierdzewnej A4, nowe zawiasy z blachy mogą być stosowane do drzwi wewnętrznych, ale mają większy kąt otwarcia wynoszący 270°.

Rozszerzony asortyment zawiasów z blachy stalowej można podzielić na pięć różnych form. Pierwsza z nich, forma A, zawiera zawiasy ze skrzydełkami o dwóch umiarkowanie różnych długościach. Te nowe komponenty typu A są dostępne zarówno w wykonaniu ze stali nierdzewnej A2, jak i ze zwykłej stali.

Zawiasy w formie B mają jedno skrzydełko (ramię) znacznie krótsze od drugiego, co pozwala na bardziej solidne mocowanie. Podobnie jak forma A, nowe zawiasy z blachy w formie B są również dostępne zarówno ze stali nierdzewnej A2, jak i stali zwykłej.

Zawiasy w formie C i D to zawiasy równoramienne, które można wyczepiać, przy czym forma C jest przeznaczona do montażu po prawej stronie, a forma D po lewej. Obie formy C i D są dostępne wyłącznie w wersji ze stali nierdzewnej.

Ostatnia wersja zawiasów - forma E - to zawiasy prostokątne z nieruchomym trzpieniem, dostępne w wykonaniu ze stali chromowanej i stali powlekanej mosiądzem.

Dodatkowo nowe zawiasy z blachy w formie A i B posiadają smarowniczkę, dzięki czemu można je dosmarować w przypadku usztywnienia, co gwarantuje zachowanie płynnego ruchu roboczego.

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę