Firma norelem wspiera przyszłego mistrza rzemiosła w budowie maszyny do cięcia papieru

norelem wspiera przyszłego mistrza rzemiosła w budowie norelem

Firma norelem angażuje się w promocję oraz rozwój młodych talentów i regularnie wspiera wiele projektów inżynierii mechanicznej, zapewniając profesjonalny wkład, a także standardowe komponenty maszyn. Jednak to zaangażowanie nie jest zarezerwowane wyłącznie dla studentów - norelem wsparł ostatnio przyszłego mistrza rzemiosła w realizacji projektu końcowego.

Dyplom mistrzowski w Niemczech (Meisterbrief) jest tytułem oficjalnym i stanowi potwierdzenie najwyższych kwalifikacji zawodowych w rzemiośle. Oprócz szkolenia biznesowego i prawniczego wymagane kwalifikacje obejmują również teoretyczne i praktyczne szkolenie rzemieślnicze. Oznacza to również zdolność do przyuczania praktykantów do zawodu. Posiadając takie referencje mistrz rzemieślniczy jest przygotowany do prowadzenia własnej firmy lub do awansu na obecnym stanowisku.

Powiązane firmy

norelem Sp. z o.o.

W ramach egzaminu mistrzowskiego kandydat był zobowiązany do przeprowadzenia praktycznego pokazu, który polegał na zaprezentowaniu narzędzia do cięcia arkusza papieru DIN A5 na paski o szerokości 6 cm i perforowania ich z określoną tolerancją. Firma norelem dostarczyła wybór standardowych komponentów do budowy tego urządzenia.

Po włożeniu od góry do wnętrza urządzenia kartki formatu A5 i ustawienia jej na ruchomym ograniczniku gilotyna do papieru jest gotowa do działania.

Dziurkowanie i perforowanie papieru odbywają przy pomocy wygiętego uchwytu maszynowego. Podobnie, poruszając uchwytem pałąkowym, można ustawiać ogranicznik wstęgi papieru na różnych pozycjach. Po wykonaniu perforacji nóż krążkowy przymocowany do uchwytu przesuwa się i odcina pasek papieru o określonych wymiarach. Wykorzystanie liniowych łożysk kulkowych i precyzyjnego wałka prowadzącego zapewnia płynną pracę uchwytu noża.

Firma norelem wspiera przyszłego mistrza rzemiosła w budowie maszyny do cięcia papieru zdjęcie w treści artykułu

Dodatkowo bezpieczna prowadnica gilotyny do papieru zapewnia czyste cięcie. Po przesunięciu ogranicznika paski papieru wpadają przez wgłębienie do pojemnika na podstawie maszyny, gdzie są gromadzone. Konstrukcja gilotyny do papieru zapewnia spójność materiału, umożliwiając wielokrotne wykonywanie identycznych cięć.

Dostarczenie standardowych komponentów firmy norelem pomogło inżynierowi w zdobyciu tytułu mistrza rzemiosła.

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę