Firma norelem promuje projekty studenckie

Firma norelem promuje projekty studenckie norelem

Promowanie rozwoju młodych talentów stanowi integralną część filozofii firmy norelem. Po raz kolejny demonstrują to dwa bieżące projekty studenckie: FiberFusion (drukowanie 3D polimerów wzmacnianych włóknami) i Hyperloop (rozwój systemu transportu o dużej prędkości), które firma norelem wspiera, dostarczając liczne komponenty standardowe.

Celem i zadaniem AKADEMY norelem jest systematyczne omawianie zagadnień związanych z inżynierią mechaniczną. Formaty przekazywania know-how i wiedzy technicznej obejmują szkolenia produktowe dotyczące standardowych części maszyn, a także szkolenia techniczne obejmujące szeroką gamę tematów projektowych. Jednocześnie AKADEMY norelem, poprzez ukierunkowaną promocję młodych talentów, realizuje główny element filozofii korporacyjnej. Ważną częścią tej aktywności jest wspieranie projektów szkolnych i studenckich, w przypadku których norelem bezpłatnie dostarcza komponenty oraz zapewnia nieocenione porady techniczne ekspertów.

Powiązane firmy

Dwa projekty wspierane ostatnio przez firmę norelem to „FiberFusion” i „Hyperloop”. FiberFusion to dwusemestralny projekt w ETH Zurich, którego celem jest opracowanie procesu wytwarzania addytywnego i wdrożenie go z dużą precyzją w postaci ciągłego drukowania 3D polimerów wzmocnionych włóknem szklanym.

W tym celu firma norelem dostarczyła zespołowi projektowemu szereg komponentów.Obejmowały one oprawy łożysk kołnierzowych  wykonane ze stali nierdzewnej i żeliwa szarego, które mieszczą wały i umożliwiają obrót z niewielkim oporem. Firma norelem dostarczyła również rolki naprężające, które gwarantują przenoszenie mocy z napędu pasowego, zespoły mocujące zapewniające prawidłowe naprężenie włókien oraz łożyska ślizgowe odpowiedzialne za płynny i lekki obrót rolek z włóknami.

Dzięki wykorzystaniu okuć kątowych i gniazd kulowych montaż konstrukcji był prosty i bezpieczny. Punkt obrotu sprężyny gazowej osadzony jest na kulce, co umożliwia skręt podczas otwierania i zamykania - w ten sposób sprężyna gazowa ułatwiała otwarcie i zamknięcie pokrywy.

Kolejnym projektem wspartym przez innowacyjną technologię firmy norelem było opracowanie i optymalizacja systemu transportu dużych prędkości w oparciu o zasadę Hyperloop. Około 60 studentów z interdyscyplinarnej grupy „mu-zero Hyperloop” opracowało najpierw prototyp kapsuły transportowej z nowatorskim układem napędowym. W drugim etapie nowy zespół udoskonalił kapsułę transportową napędzaną liniowym silnikiem indukcyjnym i zoptymalizował ją pod kątem wyższych prędkości.

Firma norelem wspierała projekty Hyperloop szeregiem komponentów. Od wpustów pasowanych, które kształtowo łączą koła i wały, tym samym zapobiegając przekręcaniu, po pierścienie zabezpieczające, które chronią koła i łożyska przed przesunięciem osiowym, komponenty norelem odegrały istotną rolę w projekcie. Firma norelem dostarczyła również kołki walcowe ułatwiające dokładne pozycjonowanie i montaż różnych zespołów, a także tłumiące sprężyny elastomerowe, które oddzielały magnesy od reszty konstrukcji, łącząc je z płytkami mocującymi za pomocą prętów gwintowanych, co zapewniało bezproblemową eksploatację. 

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę