Trzpienie mocujące z systemem docisku klinowego od norelem

Trzpienie mocujące z systemem docisku klinowego od norelem norelem

Trwałe, łatwe w montażu, o zakresie mocowania od 0 do 30 milimetrów - trzpienie mocujące z systemem docisku klinowego niezawodnie mocują i centrują standardowe części oraz umożliwiają szybkie dostosowanie do zmian w procesie produkcyjnym.

Mechaniczne systemy ustalające są stosowane w zautomatyzowanej produkcji w wielu różnych procesach. Muszą być szybkie i niezawodne oraz powinny zapewniać łatwy sposób ponownego ustawienia w razie potrzeby.

Trzpienie mocujące firmy norelem z systemem docisku klinowego spełniają wszystkie te wymagania. Zostały wykonane z polerowanej stali hartowanej i są dostępne w czterech różnych średnicach od 10 do 20 mm. Trzpienie zapewniają siłę mocującą od 5,4 kN do 22,6 kN, przy zakresie mocowania od 0 do 30 mm. Dzięki temu idealnie nadają się do wielu procesów produkcyjnych obejmujących ustalanie i mocowanie standardowych elementów - nawet w połączeniu z systemami szybkiej wymiany.

Powiązane firmy

Do zamontowania trzpieni mocujących wystarczą standardowe narzędzia - trzpień można nawet ręcznie napiąć, co oznacza, że nie ma potrzeby stosowania tulei centrujących lub ustalających. W porównaniu do rozwiązań wykorzystujących kulki, trzpienie mocujące firmy norelem z systemem docisku klinowego oferują przede wszystkim znaczny wzrost siły docisku przy tym samym momencie dokręcania. Wysokiej jakości łożysko osiowe zapewnia dużą obciążalność i długą żywotność.

Dalsze zalety obejmują:

  • Łatwo regulowany zakres mocowania, niezależnie od średnicy i stanu powierzchni otworu (do H12).
  • Efekt dociągania
  • Elastyczność osprzętu umożliwiająca szybką reakcję na zmiany w procesie produkcyjnym

Jako wyposażenie dodatkowe firma norelem oferuje zestaw naprawczy w postaci śruby z łbem wpuszczanym, o-ringu i 3-częściowej szczęki, za pomocą którego można szybko i łatwo naprawić trzpień mocujący.

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę