Firma norelem pomaga studentom w budowie trójkołowca do driftu

Firma norelem pomaga studentom w budowie trójkołowca norelem

Firma norelem po raz kolejny wsparła młode talenty inżynierskie, sponsorując szereg standardowych komponentów wykorzystanych w projekcie studentów Szkoły Technicznej w Monachium. Opracowali oni koncepcję zmotoryzowanego trójkołowca do driftu i zarządzali projektem od powstania koncepcji aż do jego ukończenia.

Tego typu trójkołowce (drift trikes) zostały pierwotnie opracowane w latach 70. XX wieku do wykonywania kontrolowanych poślizgów w zakrętach podczas zjazdu po drodze. Kalifornijski entuzjasta Marty Spellman stworzył kilka trójkołowców bez napędu, aby mógł ścigać się z przyjaciółmi. Od tego czasu koncepcja drift triking rozszerzyła się na wszystkie zakątki globu, od Australii i Nowej Zelandii po Europę.

Powiązane firmy

norelem Sp. z o.o.

Drift polega na celowej utracie przyczepności tylnych kół. Innymi słowy, pojazd jest nadsterowny w kontrolowany sposób, dzięki czemu można manewrować nim w zakrętach ze stałą, dużą prędkością. W tym projekcie, opracowanym z myślą o jeździe po równych drogach, wykorzystano silnik Hondy o pojemności 200 cm3 i mocy 6,5 KM. Aby móc sprawnie driftować, konstrukcja pojazdu wymagała również wciśnięcia twardych plastikowych rurek nad tylnymi oponami, dlatego też dostarczono pewną liczbę rur PVC.

Firma norelem pomogła studentom z Monachium, dostarczając wiele standardowych komponentów maszyn. System przesuwny, składający się z wózka prowadzącego i szyny, pozwala na płynną regulację siedziska przy bardzo małym luzie. Jest on następnie przykręcany do ramy i zabezpieczany trzpieniami ustalającymi norelem, tak aby pozostał na swoim miejscu. Dodatkowo na ramie zamontowano amortyzator gumowy norelem, które zapewnia elastyczne łożyskowanie, co zmniejsza wibracje silnika i zapobiega potencjalnemu uszkodzeniu osłony łańcucha, silnika lub ramy.

Firma norelem pomaga studentom w budowie trójkołowca do driftu zdjęcie w treści artykułu

Konstrukcja ta jest jednym z wielu projektów studenckich wspieranych przez norelem w ostatnich latach. Warto podkreślić, że każda możliwość dostarczenia komponentów do projektu, który ma na celu rozwój dowolnego aspektu przemysłu wytwórczego, spełnia cele Akademii norelem. Od zapewniania szkoleń produktowych dotyczących powszechnie używanych części po szkolenia techniczne w szerokim zakresie tematów związanych z projektowaniem, inicjatywa Akademia norelem wspiera popularyzację wiedzy technicznej i rozwój talentów inżynierskich na wszystkich etapach ich kariery.

Jednocześnie Akademia norelem, poprzez ukierunkowaną promocję młodych talentów, realizuje główny element filozofii korporacyjnej. Ważną częścią tej aktywności jest wspieranie projektów szkolnych i studenckich, w przypadku których norelem bezpłatnie dostarcza komponenty oraz zapewnia nieocenione porady techniczne ekspertów.

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 9/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę