Firma VersaBox wprowadza zmiany w zarządzie

Szkoła Zarządzania Zmianą

Firma VersaBox zaczyna kolejny etap rozwoju, gdzie istotnym celem jest budowa sieci partnerów wspierających rozwój biznesu na rynkach europejskich. Temu celowi podporządkowana jest kolejna runda inwestycyjna, którą spółka uruchamia w tym roku. Dla sprawnej realizacji tych celów, przy jednoczesnej kontynuacji działań związanych z rozwojem potencjału produkcyjnego i serwisowego oraz rozwojem oferowanej przez VersaBox platformy intralogistycznej, spółka reorganizuje pracę zarządu. 

Stanowisko prezesa zarządu i CEO obejmuje z początkiem stycznia 2020 Jacek Królik, doświadczony menedżer i przedsiębiorca aktywny w branży technologicznej - do tej pory członek zarządu i COO. Dotychczasowy prezes i współzałożyciel firmy Jakub Michalski, jako v-ce prezes zarządu, odpowiedzialny będzie za program rozwoju biznesu, sprzedaż i budowę sieci partnerów.

Autorska platforma Autonomy@Work łączy innowacyjne oprogramowanie i sprzęt w kompleksowy system oparty na sztucznej inteligencji i przemysłowym IoT. Jej fundamentem są nowoczesne jednostki AMR (Autonomous Mobile Robots) zdolne do samodzielnej nawigacji w dynamicznym środowisku, w tym do w pełni bezpiecznego poruszania się w otoczeniu ludzi i innych maszyn. Rozwiązanie VersaBox wyróżnia pełna autonomia nawigacji True Autonomu oparta na aktywnej obserwacji otoczenia, bez konieczności wyznaczania tras czy punktów nawigacji za pomocą zewnętrznych znaczników i linii. Wyjątkowa na rynku jest także solidność konstrukcji robotów VersaBox oraz ich modularność pozwalająca na szybkie dostosowanie do potrzeb konkretnego klienta.

- Jestem zaangażowany w rozwój VersaBox od dłuższego czasu – początkowo jako inwestor, a następnie członek zarządu. Zespół spółki, kierowany do tej pory przez Jakuba Michalskiego, zbudował firmę o dużych perspektywach rozwoju. Nasze rozwiązania z powodzeniem sprawdzają się u wymagających klientów z branż automotive, FMCG oraz w magazynach intralogistycznych. Pracujemy m.in. dla takich firm jak Faurecia, Autoliv, Huf i wciąż intensywnie rośniemy. Aktualnie widzimy nowe perspektywy ekspansji w krajach UE przede wszystkim w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech oraz w Centralnej i Wschodniej Europie, gdzie zlokalizowanych jest wiele fabryk międzynarodowych koncernów. Mamy nie tylko aspiracje, ale i możliwości, by mocno zaistnieć na nowych rynkach – mówi Jacek Królik, prezes zarządu i CEO spółki.

- Po kilka latach budowania VersaBox, jesteśmy jako firma w zupełnie innym miejscu. Widzimy nowe możliwości, ale też i nowe potrzeby w zakresie zarządzania. Dlatego wspólnie z Jackiem zdecydowaliśmy o zamianie ról. Jacek Królik działa jako manager od ponad 20 lat i wielokrotnie wspierał mnie swoją wiedzą i doświadczeniem. Ja w nowej roli skoncentruję się na kluczowych zagadnieniach wzrostu: pozyskiwaniu partnerów, nowych klientów i ekspansji międzynarodowej - mówi Jakub Michalski, obecnie v-ce prezes zarządu, chief of Sales and Business Development.

Źródło: VersaBox

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę