Formlabs z nową ofertą

Formlabs z nową ofertą CadXpert

Formlabs wprowadza nową wersję flagowego produktu – drukarki 3D w wersji inżynieryjnej (Form 3+) oraz drukarki obsługującej żywice biokompatybilne dla branży medycznej/stomatologicznej (Form 3B+). Oprócz tego do oferty trafia nowa platforma robocza z elastyczną nakładką, która ułatwia zdejmowanie gotowych wydruków. Portfolio żywic poszerza się o materiał ESD do drukowania komponentów do elektroniki.

Trzecia generacja drukarek 3D marki Formlabs została upgrade’owana do wersji z plusem. Dzięki nowym komponentom oraz aktualizacjom wewnętrznego oprogramowania urządzenia Formlabs zapewniają jeszcze większą niezawodność drukowania oraz szybkość produkcji. Czas drukowania 3D na drukarkach Form 3+ oraz Form 3B+ poprawił się o 20–40% w porównaniu do poprzedniej wersji urządzeń. Za lepszą precyzję i jakość powierzchni wydruków odpowiadają przeprojektowany system ogrzewania i nowe komponenty, które stabilizują system laserowy.

Form 3+ to drukarka 3D dla branży produkcyjnej, jubilerskiej, modelarskiej oraz do zastosowań w przemyśle. Urządzenie jest polecane do szybkiego prototypowania w wysokiej jakości oraz do drukowania gotowych produktów, części zamiennych, narzędzi i osprzętu, a także makiet oraz form, matryc i wkładek do formowania i odlewnictwa.

Z kolei Form 3B+ obsługuje materiały dostępne dla inżynieryjnej drukarki 3D Form 3+ oraz dodatkowo materiały stomatologiczne, medyczne i żywice biokomaptybilne. Połączenie zalet technologii przyrostowych, wysokiej jakości powierzchni wydruków oraz specjalistycznych materiałów daje zupełnie nowe możliwości w świecie cyfrowej medycyny i stomatologii.

Nowość: platforma robocza z elastyczną nakładką

Nowa platforma robocza (Build Platform v2) do drukarek 3D Formlabs znacznie ułatwia i przyspiesza proces drukowania 3D. Elastyczna nakładka umożliwia zdejmowanie wydruków w zaledwie kilka sekund, bez konieczności użycia narzędzi.

Grafika

W ten sposób nie tylko skracamy czas postprocessingu, ale również unikamy ryzyka uszkodzenia modelu podczas ręcznego odrywania detalu od platformy roboczej.

Nowość inżynieryjna, czyli żywica Formlabs ESD

Żywica Formlabs ESD cechuje się właściwościami rozpraszającymi ładunki elektrostatyczne, co jest koniecznym warunkiem przy produkcji komponentów urządzeń elektronicznych.

Elementy

Dzięki temu prototypy, obudowy i części do elektroniki można tworzyć jeszcze szybciej i z większą dokładnością.

Źródło: CadXpert

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę