Globalny konkurs Synthos Rubber Circularity Award

Synthos ogłasza globalny konkurs Synthos Rubber Circularity Synthos

Celem konkursu o charakterze naukowo-badawczym jest zaangażowanie naukowych talentów w opracowanie przełomowych technologii dla kauczuku syntetycznego i mieszanek stosowanych w produkcji opon. 

Nagroda Synthos Rubber Circularity Award ma na celu wspieranie innowacyjnych pomysłów i rozwiązań, które doprowadzą do opracowania przełomowej platformy technologicznej, która znacząco poprawi efektywność środowiskową mieszanek do opon na bazie kauczuku syntetycznego, wspierając jednocześnie cele zrównoważonego rozwoju globalnego sektora motoryzacyjnego i oponiarskiego.

– Ten konkurs pozwoli nam wspierać rozwój najnowocześniejszych technologii, ostatecznie prowadząc Synthos do celu, jakim jest osiągnięcie 100% zrównoważonych produktów do 2030 r. Jesteśmy dumni z wyjątkowych, utalentowanych naukowców i naukowczyń, którzy tworzą Centrum Badawczo-Rozwojowe Synthos Rubber w Oświęcimiu i w Schkopau w Niemczech. Jednocześnie nie możemy się doczekać współpracy z młodymi badaczami z całego świata – mówi dr Malte Wohlfahrt, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju Dywizji Kauczuku Syntetycznego Synthos. – Innowacje opracowane w partnerstwie z najzdolniejszymi badaczami i badaczkami naukowymi umocnią naszą wiodącą pozycję w rozwoju bardziej ekologicznych materiałów do produkcji opon oraz wniosą do naszej spółki bezcenne umiejętności i wiedzę.

Zwycięski instytut badawczy lub uniwersytet otrzyma środki finansowe na realizację trzyletniego programu wsparcia zespołu badawczego. Wnioskodawcy mają czas na złożenie swoich propozycji do 31 sierpnia, a finaliści zostaną zaproszeni do zaprezentowania swoich pomysłów na specjalnym wydarzeniu w Schkopau w Niemczech, w środę, 11 października 2023 r.

Źródło: Synthos

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę