Gordon Brothers i Maynards Europe wyprzedają aktywa kolejnej firmy

Gordon Brothers i Maynards Europe wyprzedają kolejne aktywa Gordon Brothers

Gordon Brothers, globalna firma doradcza, restrukturyzacyjna i inwestycyjna, we współpracy z Maynards Europe zakupiła maszyny i urządzenia niemieckiego producenta A-Kaiser od administratora masy upadłościowej firmy.

Założona w 1979 r. firma A-Kaiser specjalizowała się w obróbce lekkich elementów aluminiowych i ultralekkich części magnezowych dla producentów samochodów oraz dostawców elementów podwozia i elektromobilności Tier 1.

Ponad 2500 aktywów będzie oferowanych do sprzedaży na aukcjach i w ramach prywatnych umów. Aktywa światowych marek, takich jak Grob, Mori Seiki, Okuma czy Brother, obejmują m.in. wieloosiowe centra obróbkowe, wielowrzecionowe automaty tokarskie, maszyny do szlifowania i mycia, a także powiązane z nimi oprzyrządowanie i urządzenia kontrolne. Ponadto roboty do automatyzacji produkcji firm Kuka i ABB oraz meble fabryczne i pozostałe narzędzia.

– Cieszymy się, że możemy zaoferować tak niesamowity wybór specjalistycznych maszyn i urządzeń w doskonałym stanie – powiedział Duncan Ainscough, dyrektor zarządzający ds. handlowych i przemysłowych w Gordon Brothers. – Ta sprzedaż jest jednym z największych projektów w zakresie utylizacji obrabiarek w ostatnich latach i spodziewamy się dużego globalnego zainteresowania.

– Współpraca ta jest naszym drugim dużym projektem w obszarze niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego przeprowadzonym z Gordon Brothers po sprzedaży likwidacyjnej JD Norman w 2021 r. – powiedział Daniel Kröger, dyrektor zarządzający Maynards Europe. – Nasza firma wykorzystuje dziesięciolecia doświadczenia w kupowaniu, sprzedawaniu i wycenie aktywów i jesteśmy dumni, że możemy kontynuować naszą współpracę”.

>>Zobacz dodatkowe informacje i szczegółową listę oferowanych aktywów, w tym zdjęcia dostępnego sprzętu<<

Źródło: Maynards

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę