Grupa Chiron z nową serią 715

Grupa Chiron z nową serią 715 Chiron

Grupa Chiron pokazała w akcji nową serię 715, demonstrując autonomiczną obróbkę ze wszystkich sześciu stron. Nowe centrum obróbcze, opracowane w oparciu o sprawdzone centra obróbcze, frezarkę Chiron FZ 08 S, Mill Turnprecision+ i STAMA MT 733, doskonale wpisuje się w portfolio Chiron Group. Dzięki unikatowemu połączeniu szybkości i precyzji seria 715 jest idealna do bardzo wymagających kompleksowych zadań obróbczych w technologii medycznej, lotnictwie, energetyce i przemyśle motoryzacyjnym.

Dostępne są dwie wersje centrum obróbczego, które można dostosowywać i konfigurować na różne sposoby. Dwa typy maszyn, Chiron MT 715 i CHIRON MP 715 – MT to Mill Turn i MP to Multi Profile – obejmują cztery poziomy rozbudowy do operacji frezowania i toczenia w dowolnej kolejności. Głowica skrętna, wrzeciono tokarskie i przeciw wrzeciono umożliwiają ciągłą, wielofunkcyjną obróbkę ze wszystkich sześciu stron. Oba zapewniają wysoką niezawodność i jakość, na przykład w przypadku implantów stawu biodrowego, łopatek turbin, profili do elementów zawieszenia lub obudowydo magazynowania ogniw akumulatorów.

Obie maszyny mają miejsce na 128 narzędzi i oferują zintegrowaną obsługę i magazynowanie detali. Oznacza to, że centra obróbcze spełniają wszystkie wymagania dotyczące zautomatyzowanej produkcji detali w małych i średnich partiach podczas zmian produkcyjnych, bez obecności obsługi. Nowa platforma maszynowa jest również przystosowana do integracji systemów cyfrowych z portfolio SmartLine.

Źródło: Chiron

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę