Grupa Rittal przejmuje Cideon AG

Firma Cideon AG, specjalista w zakresie inżynierii i jeden z głównych platynowych partnerów Autodesk w Niemczech, staje się częścią Friedhelm Loh Group. W ten sposób grupa skupiająca firmy Rittal, Eplan i Kuttig rozbuduje know-how w zakresie mechaniki i rozszerzy ofertę w zakresie inżynierii mechatronicznej.

Celem grupy jest, aby wraz Eplan i Cideon oraz międzynarodową pozycją Rittal, jako światowego lidera w zakresie systemów szaf sterowniczych, stać się również wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie inżynierii elektrycznej oraz mechanicznej. Koncepcja rozwoju dotyczy zarówno płaszczyzny produktów, jak i doradztwa w zakresie procesów i implementacji. Dzięki fuzji nastąpi połączenie know-how w obszarze CAD mechanicznego oraz elektrycznego. Silne partnerstwa z SAP i Autodesk oraz głęboka integracja z systemami ERP i PLM tworzą podstawę sukcesu.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

"Dzięki pozyskaniu Cideon znacznie rozbudowaliśmy nasze kompetencje mechaniczne, a wraz z Eplan - wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie inżynierii elektrycznej, jesteśmy najlepiej przygotowani na takie trendy w produkcji, jak mechatronika oraz przemysł 4.0. Dzięki temu Friedhelm Loh Group jest jednym z wiodących dostawców oprogramowania w zakresie mechatroniki" - komentuje Friedhelm Loh, prezes zarządu Friedhelm Loh Group.

Podstawowym warunkiem mechatronicznego, międzydyscyplinarnego engineeringu w przyszłości będzie bezproblemowy przepływ danych we wszystkich procesach powstawania produktu. Dane w E-CAD (Electrical Computer-Aided Design), M-CAD (Mechanical Computer-Aided Design) i PLM (Product Lifecycle Management) powinny spójnie przechodzić przez łańcuch procesu tworzenia wartości klienta. Efektywne wdrażanie projektów mechatronicznych staje się możliwe dopiero dzięki posiadaniu wysokich kompetencji w zakresie tworzenia interfejsów.

Już dzisiaj Cideon oferuje liczne interfejsy wszystkich wiodących na rynku systemów M-CAD z SAP. Także Eplan - w ramach swoich rozwiązań E-CAD - dysponuje interfejsami do różnych systemów ERP i PLM, między innymi także SAP i Siemens Teamcenter. Dzięki konsekwentnemu poszerzaniu kompetencji w zakresie IT i integracji grupa staje się liderem rynku opracowywania interfejsów w obszarze mechanicznego i elektrycznego CAD do różnych systemów Siemens, PTC, Dassault Systems oraz samego Autodesk.

"Fuzja sprawi, że będziemy mogli oferować naszym klientom z branży inżynieryjnej korzystne rozwiązania w niespotykanym dotychczas zakresie produktów i przy wysokim poziomie doradztwa i implementacji. W ten sposób wzmacniamy pozycję lidera rynku mechatronicznego. Szczególnie międzynarodowa prezencja Rittal i Eplan pomoże nam w dużo silniejszym promowaniu produktów i rozwiązań także na płaszczyźnie międzynarodowej, przede wszystkim na rynkach azjatyckich" - wyjaśnia Lenz Finster, prezes zarządu Cideon AG.

www.rittal.pl
www.friedhelm-loh-group.com

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę