Historia firmy Eagle z perspektywy jej CEO na łamach Forbes Polska

Historia firmy Eagle z perspektywy jej CEO na łamach Forbes Eagle Lasers

Artykuł "Eagle Lasers: laserowa gra o miliard", odnoszący się do historii firmy Eagle, napisany przez jej założyciela i CEO, Marcina Ejmę ukazał się w listopadowym numerze Forbes Polska. Obecność na łamach prestiżowego magazynu stanowi wyraz uznania dla jego determinacji oraz skuteczności w prowadzeniu firmy. Jest to nie tylko osiągnięcie indywidualne, ale także dowód na innowacyjne podejście i wpływ firmy Eagle na świat biznesu.

Wstępem i tłem dla fascynującej historii Eagle Lasers jest ścieżka kariery zawodowej jej założyciela. Zaraz po ukończeniu studiów inżynierskich z mechaniki i budowy maszyn na Politechnice Poznańskiej, Marcin Ejma wyjeżdża na rok do Londynu, później z kolei zdobywa doświadczenie w firmie produkcyjnej swojego ojca. Po zdobyciu podstaw przedsiębiorczości i zarządzania w 2006 r. powstaje Eagle Lasers. Zanim jednak firma rozpoczęła produkcję maszyn, zajmowała się handlem częściami zamiennymi oraz sprzedażą używanych i nowych maszyn. Po dwóch latach zdecydował się na produkcję własnych wycinarek laserowych. Studiując branżę, świat komponentów, źródeł zasilania i oprogramowania, wybrał idealny moment na wprowadzenie własnego produktu. Był to początek ery laserów fiber i Eagle od samego początku dostrzegł korzyści, płynące z wykorzystania tej technologii.

Powiązane firmy

Eagle Lasers

Minęło siedemnaście lat. Dziś Eagle nie tylko produkuje maszyny do cięcia laserem fiber, ale także oferuje zautomatyzowane rozwiązania do obsługi materiałów i magazynowania. Firma założyła oddziały w Niemczech, Skandynawii i Włoszech, eksportując produkty do 27 krajów za pośrednictwem swoich oficjalnych dystrybutorów, konkurując z najlepszymi na świecie producentami laserów fiber.

Ciągły rozwój firmy Eagle i jej ugruntowana reputacja są odzwierciedleniem wizji jej założyciela.

Naszym głównym argumentem powinna być wydajność naszych maszyn. Dlatego postanowiliśmy nie być najtańszym producentem, ale najlepszym – powiedział Ejma. – Dążymy do miliarda złotych przychodu. Przy tej skali zdobędziemy pozycję na rynku, która da nam bezpieczeństwo

Źródło: Eagle Lasers

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę