Hitachi Energy i BluVein przyspieszają elektryfikację flot ciężkich pojazdów górniczych

Elektryfikacja flot ciężkich pojazdów górniczych Hitachi Energy

Hitachi Energy i BluVein, innowator w dziedzinie technologii dynamicznego ładowania, podpisały protokół ustaleń (MoU) w celu przyspieszenia elektryfikacji flot ciężkich pojazdów górniczych i rozwiązania jednego z największych wyzwań w zakresie dekarbonizacji działalności kopalni.

Zaawansowana technologia elektroniki mocy i ładowania cyfrowego Hitachi Energy umożliwia technologii ładowania e-rail BluVein bezpieczne i niezawodne dostarczanie energii elektrycznej do pojazdów o masie do 400 ton podczas transportu materiałów.

Współpraca przyspieszy rozwój szybkiego i elastycznego rozwiązania dynamicznego ładowania wysokiej mocy dla kopalni odkrywkowych i podziemnych oraz kamieniołomów na całym świecie. BluVein skupi się na swojej najnowocześniejszej technologii e-rail i podłączeniu ciężarówki, którą Hitachi Energy uzupełni o zaawansowaną elektronikę mocy i rozwiązania cyfrowe do zasilania i monitorowania całego systemu.

Strategiczna współpraca z BluVein umożliwi naszym klientom z branży wydobywczej wypróbo-wanie dynamicznych rozwiązań ładowania nowej generacji, niezbędnych do osiągnięcia celów zerowej emisji netto bez uszczerbku dla praktyk operacyjnych lub produktywności – powiedział Marco Berardi, dyrektor biznesu rozwiązań i usług w zakresie sieci i jakości energii w Hitachi Energy.Wierzymy, że to nowe, wspólne podejście zapewni realizację naszego celu, jakim jest przyspieszenie przejścia na całkowicie elektryczne górnictwo i osiągnięcie neutralnej węglowo przyszłości.

Porozumienie to wspiera misję BluVein polegającą na współpracy z liderem technologicznym w celu dostarczania uniwersalnego dynamicznego złącza, które ułatwi eliminację wykorzystywania paliw kopalnych w górnictwie i pomoże napędzać przemysł na całym świecie, aby osiągnąć cele dekarbonizacji – powiedział James Oliver, dyrektor generalny BluVein. – Razem pomagamy bran-ży przejść w kierunku bardziej zrównoważonej i odpowiedzialnej przyszłości.

Hitachi Energy i BluVein badają również pozapojazdowe wymagania sprzętowe dla BluVein1 dla podziemnych i mniejszych flot, jednocześnie aktywnie współpracując nad BluVein Proving Gro-unds budowanym obecnie w Queensland w Australii.

Źródło: Hitachi

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę