Hypertherm rozbudowuje rodzinę palników

Reklama
Reklama

Hypertherm, producent zaawansowanych systemów do cięcia plazmą, laserem i strumieniem wody, rozbudowuje rodzinę palników do systemów plazmy powietrznej Powermax, prezentując palniki Duramax Hyamp. W nowej ofercie znajdują się również „długie” palniki umożliwiające cięcie w miejscach wymagających dalekiego sięgania oraz wiele palników zrobotyzowanych.

Przeznaczone do cięcia ręcznego długie palniki są dostępne w dwóch różnych długościach: 0,6 m i 1,2 m oraz z głowicami ustawionymi pod dwoma różnymi kątami: 45 i 90 stopni. Palniki te nadają się idealnie do złomowania, cięcia konstrukcji, cięcia nad głową i wielu innych zastosowań. Umożliwiają operatorom szybszą i bardziej ergonomiczną realizację zadań bez konieczności pracy w niewygodnych pozycjach ani wchodzenia na drabiny. Palniki zrobotyzowane Duramax Hyamp są dostępne z głowicami ustawionymi pod trzema różnymi kątami: 45, 90 i 180 stopni.

Reklama

Wszystkie palniki Duramax Hyamp przeznaczone do specjalnych zastosowań są wykonane materiałów niezwykle odpornych na uderzenia i ciepło, które są w stanie sprostać najtrudniejszym warunkom przemysłowego użytkowania. Palniki są zgodne z systemami plazmowego cięcia i żłobienia Powermax125, jak również Powermax105, Powermax85 i Powermax65, oraz wykorzystują opatentowaną przez Hypertherm technologię FastConnect™ ułatwiającą przełączanie palników.

„Rozwiązanie typu „jeden rozmiar do wszystkiego” może utrudniać efektywne cięcie metalu. Właśnie dlatego Hypertherm oferuje więcej opcji palników niż jakakolwiek inna firma” – powiedział Erik Brine, menedżer produktu do spraw systemów Hypertherm Powermax. „Ponieważ łącznie oferujemy jedenaście różnych palników, w tym pierwszy branżowy palnik prosty oraz nasze nowe palniki długie, klienci mogą z łatwością wybrać produkt, który najlepiej pasuje do konkretnego zastosowania”.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama