Innowacja FANUC w dziedzinie robotów

FANUC
Reklama
Reklama

 

Najnowszy robot FANUC M-410iC/315 to idealne rozwiązanie dla produkcji wielkoseryjnej, gdzie istnieje potrzeba paletyzowania ciężkich, a często delikatnych produktów, pakowanych w kartony, worki lub opakowania zbiorcze zawierające butelki. Innowacyjna konstrukcja maszyny w połączeniu z dużym udźwigiem decydują o tym, że jest to jedno z najbardziej efektywnych i niezawodnych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku.

Najważniejszą cechą udoskonalonego robota jest szybkość jego pracy. Lżejsza konstrukcja zapewnia dużo szybsze ruchy oraz bardzo duży obszar pracy robota. Może on paletyzować produkty z prędkością 1200 cykli na godzinę, co oznacza wzrost o 20% w porównaniu do poprzedniego modelu (FANUC M-410iB/300). Zwiększenie wydajności jest efektem zastosowania serwonapędów firmy FANUC wraz z najnowszym kontrolerem FANUC R-30iB. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych funkcji – iRVision, Collision Guard, DCSv2 – robot bez przeszkód radzi sobie z lokalizowaniem produktów na paletach i ich przenoszeniem do miejsc przeznaczenia. Oprogramowanie ROBOGUIDE/PalletPRO natomiast pozwala na efektywne zasymulowanie schematów aletyzacji/depaletyzacji i całego procesu.

Reklama

Robot ma wąskie ramię oraz przelotowy nadgarstek, które zostały zaprojektowane z myślą o przeprowadzeniu niezbędnych przewodów wewnątrz maszyny, co daje możliwość zastosowania robota w różnorodnym i wymagającym środowisku, m.in. w najbardziej wymagających aplikacjach w przemyśle spożywczym,
mleczarskim itp. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru podstawy robota w zależności od potrzeb konkretnego użytkownika.

Dla tych, którzy chcą ograniczyć koszty okablowania oraz przestrzeń w hali produkcyjnej, dedykowana jest podstawa typu „base” (zintegrowany kontroler, ukryty pod podstawą robota). Użytkownikom, którym zależy na jak najmniejszej wadze robota instalowanego bezpośrednio na linii produkcyjnej, zalecana jest podstawa typu „compact” (pilot).

Reklama
Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama