Innowacyjny i ekonomiczny projekt inżynierski nagrodzony przez norelem

Innowacyjny i ekonomiczny projekt inżynierski nagrodzony norelem

Podczas tegorocznej, ósmej już edycji konkursu Engineering Newcomer Award, organizowanego przez norelem, globalną firmę specjalizującą się w standardowych komponentach maszyn, nagrodzono obiecujące, młode talenty w branży.

Christian Rieger, zwycięzca konkursu z 2021 r., zaimponował jurorom, prezentując innowacyjny i ekonomiczny projekt. Wykorzystując komponenty dostarczone przez norelem, opracował kompaktową i lekką, wysokotemperaturową drukarkę 3D, która ma również zintegrowany zmieniacz narzędzi.

Powiązane firmy

norelem Sp. z o.o.

 Jako sponsor projektu, norelem Academy jest pod wrażeniem wielu interesujących zgłoszeń i dobrej frekwencji podczas ceremonii wręczenia nagród. Z niecierpliwością czekamy na konkurs Engineering Newcomer 2022 r. – stwierdził Martin Ahner, szef norelem Academy i główny arbiter.

Finałowa prezentacja odbyła się na stoisku norelem podczas Targów Motek, gdzie oceniono projekty 35 zespołów. Tegoroczni uczestnicy, którzy nadesłali wyróżniające się zgłoszenia, pochodzili z wielu krajów, m.in z Niemiec, Chorwacji, Włoch, Macedonii, Turcji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Kanady, RPA i Nigerii.

Nagrodzeni
norelem Engineering Newcomer Award 2021 - zdobywca drugiego miejsca

Panel jurorów składał się z ekspertów norelem i firm oraz organizacji sponsorujących nagrody – CADENAS, TENADO, Zuken E3, MDESIGN i Federal Working Group. Niektóre z nich oferowały wsparcie dla zgłoszeń w postaci sprzętu, komponentów i oprogramowania. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne za przedstawione projekty: w wysokości 2000 euro za 1 miejsce, 1000 euro za 2 miejsce i 500 euro za 3 miejsce.

COVID-19 stanowi szczególne wyzwanie dla naszej branży, a zwłaszcza dotyczy to młodych inżynierów, którzy chcą rozpocząć swoją karierę. Dlatego nagroda Engineering Newcomer Award 2021 pomaga zapewnić nowym, utalentowanym osobom możliwość rozpoczęcia kariery i zademonstrowania swoich umiejętności przy wsparciu największych graczy w branży – podkreślił Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem.

Nagrodzeni
norelem Engineering Newcomer Award 2021 – zdobywca trzeciego miejsca

Firma norelem chce mieć pewność, że inwestuje w przyszłość branży i dlatego wspiera studentów w ich aktywności uniwersyteckiej, umożliwiając przesyłanie projektów lub prac dyplomowych w ramach zgłoszenia, co pomaga integrować konkurs z edukacją. Wobec problemu niedoboru wykwalifikowanego personelu w sektorach produkcji i inżynierii ważne jest, aby podnosić umiejętności kolejnego pokolenia i zapewniać mu szerokie możliwości rozwoju.

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę