Jutro startuje Robo Challenge 2022

Jutro startuje Robo Challenge 2022 Fanuc

Już jutro we wrocławskiej Hali Stulecia rusza druga edycja pierwszych w Polsce profesjonalnych zawodów w programowaniu robotów oraz tworzeniu stanowisk zrobotyzowanych. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia w szranki staną specjaliści, firmy zawodowo zajmujące się integracją robotów przemysłowych, a także uczelnie techniczne z całego kraju.

Organizowane pod patronatem firmy Fanuc zawody Robo Challenge to nowe wydarzenie, które powstało z inicjatywy entuzjastów nowoczesnych technologii, a w szczególności robotyki przemysłowej. Celem zawodów jest integracja polskich firm inżynierskich, dostawców technologii, sektora akademickiego oraz przedstawicieli rodzimych firm produkcyjnych.

Organizatorzy zapraszają chętnych do skorzystania z możliwości udziału w wydarzeniu w charakterze uczestnika lub obserwatora. Pierwsza z wymienionych propozycji jest skierowana do 2-3-osobowych zespołów, które będą reprezentować firmy specjalizujące się we wdrażaniu robotów przemysłowych. Druga to zaproszenie adresowane do osób zainteresowanych nowymi technologiami, a w szczególności do przedstawicieli firm produkcyjnych, użytkujących rozwiązania z zakresu automatyki i robotyki w codziennej produkcji.

Blisko 20 zadań i stanowisk zrobotyzowanych

W programie tegorocznych zawodów przewidziano blisko 20 konkurencji. Wszystkie odbędą się w specjalnie przygotowanym środowisku, działającym w duchu Industry 4.0. Wśród wyzwań, przed którymi zostaną postawieni uczestnicy zawodów, znajdą się m.in. zagadnienia takie jak: paletyzacja, systemy wizyjne 3D, obróbka powierzchni, pick&place, komunikacja Ethernet IP/Profinet z użyciem PLC, zarządzanie pracą robota z poziomu sterownika PLC, optymalny dobór robota w kontekście czasu cyklu, żywotności i kosztów, spawanie, interfejs PC robota przemysłowego, zrobotyzowana obsługa maszyn, automatyczna kontrola jakości z wykorzystaniem skanera 3D, EtherCAT Safety, nakładanie kleju/uszczelnienia, weryfikacja Safety, SICK sBot Speed FA, analiza finansowa, symulacja procesu intralogistycznego oraz Cyfrowy Bliźniak (Digital Twin).

Warto podkreślić, że eksperci patronujący zawodom z przyjemnością podzielą się wiedzą z odwiedzającymi wydarzenie, odpowiedzą na indywidualne pytania dotyczące budowy i działania stanowisk zrobotyzowanych, a także pomogą dokonać właściwej analizy procesów pod kątem potencjalnego wdrożenia czy zwrotu z inwestycji.

zrobotyzowane stanowisko

Nowe trendy i innowacje

Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyć będzie konferencja w całości poświęcona zagadnieniom, technologiom i najnowszym narzędziom napędzającym rozwój robotyki i automatyki przemysłowej. W ramach 14 wykładów głos zabiorą specjaliści dysponujący wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem w poszczególnych obszarach robotyki i automatyki przemysłowej. 

Debata Jutronautów: Jak znaleźć pracę, która ma sens?

Bardzo ciekawym elementem spotkania będzie debata zorganizowana w ramach współpracy z organizatorami projektu JUTRONAUCI Sięgaj za Horyzont. Tematem dyskusji, w której wezmą udział: dr Justyna Pokojska, adiunktka na Wydziale Socjologii UW oraz koordynatorka programu „Jobs and Skills for the Future” w DELab UW, Bartłomiej Brach, doktorant w Instytucie Kapitału Ludzkiego SGH oraz Jędrzej Kowalczyk, prezes zarządu firmy FANUC Polska, będą m.in. zawody przyszłości.

Eksperci zmierzą się z wyzwaniem wskazania kompetencji, które pomogą odnaleźć się na nowym rynku pracy i przedyskutują kwestie dotyczące motywacji do poszukiwania zawodu dla siebie, ukierunkowanego rozwoju osobistego i odnajdywania satysfakcji z pracy.

Zwieńczeniem zawodów Robo Challenge 2022 będzie wręczenie nagród zwycięzcom poszczególnych kategorii. Wyłonieniem laureatów konkursu zajmie się jury, w którym zasiądą eksperci branżowi, m.in.: Arkadiusz Błaut (FANUC Polska), Dobromiła Włodarska (robotycy.com), Marcin Lewandowski (Tech-System) i Adam Tupacz (SICK). 

>>Zobacz więcej informacji o wydarzeniu i zapisz się na stronie<<

Źródło: Fanuc

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę