Już tylko tydzień do targów Toolex

TOOLEX
Reklama
Reklama

W przyszłym tygodniu, w dniach 3-5 października, w sosnowieckim Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia odbędzie się 10. edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki Toolex 2017, którym towarzyszyć będą Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo oraz Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów Wirtotechnologia.

Takie połączenie różnych tematów targowych tworzy doskonałą platformę wymiany informacji, doświadczeń i opinii oraz daje możliwość spotkań i pozyskania zamówień w jednym miejscu i czasie.

Reklama

Tegoroczna, 10. już edycja targów Toolex po raz kolejny zajmie przestrzeń dwóch hal, tj. 15 tys. m2. W Sosnowcu pojawi się 500 wystawców z 13 krajów, reprezentujących prawie 600 światowych marek. Na odwiedzających targi czeka także bogaty program wykładów, seminariów i konsultacji przeznaczonych dla specjalistów. Toolex ponownie będzie gościł liderów z branży, m.in. firmy: Fanuc, Schunk, DMG Mori Polska, Machine Tools International, GF Machining Solutions, Abplanalp, Sandvik, MS Spinex, Stigal, High Technology Machines, TBI Technology, Emuge Franken Technik, Narzędzia Skrawające Tools, Ajan, Metal Team, Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych „AVIA”, APX Technologie, Alfleth Engineering AG, Nikken Deutschland, Cormak, Elesa+Ganter, Camtechnology, Dematec, a także wiele innych czołowych firm z branży obrabiarek i narzędziowej.

Targom towarzyszyć będą także liczne prezentacje nowości i premier na polskim rynku, a najlepsze produkty, jak co roku, zawalczą w prestiżowym konkursie o medal Expo Silesia. Wśród nowinek znalazły się centra obróbcze i elektroerozyjne, wycinarki, szlifierki i roboty. Nie zabrakło szerokiego zakresu narzędzi i akcesoriów oraz oprogramowania komputerowego wspomagającego obróbkę, prezentowanego w ramach targów Wirtotechnologia. Oleje, smary i płyny technologiczne, systemy do filtrowania i oczyszczania gazów i cieczy oraz rozwiązania dotyczące ochrony środowiska uzupełniają zakres branżowy targów OILexpo.

Powiązane firmy

Reklama

O mocnej pozycji Toolex na targowym rynku świadczy m.in. prestiżowy Honorowy Patronat Ministerstwa Rozwoju oraz liczne grono silnych patronów i partnerów – instytucji branżowych i uczelni wyższych – którzy wspierają rozwój targów oraz dbają o aspekt merytoryczny. Prezentacje wystawców uzupełni bogaty program wydarzeń. W tym roku będzie to m.in. spotkanie poświęcone tematyce olejowej przygotowane przez Polskie Towarzystwo Tribologiczne Oddział Śląski i Politechnikę Śląską. Niewątpliwie atrakcją targów będzie również 2. edycja Starcia Szlifierzy – zawodów w szlifowaniu organizowanych przez 3M Poland. Z kolei przedstawiciele Zakładów Badań i Atestacji „ZETOM” im. prof. F. Stauba w Katowicach przeprowadzą wykłady oraz konsultacje dotyczące bezpieczeństwa maszyn oraz systemów oceny zgodności. Program targów uzupełnią seminaria poświęcone innowacyjnym technologiom w obróbce skrawaniem, narzędziom baryłkowym i realnej optymalizacji czasu obróbki oraz przetwarzania emulsji smarno-chłodzących.

Źródło: EXPO Silesia

Galeria artykułu

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama