KMR iiwa - mobilny i inteligentny asystent produkcji

KUKA
Reklama
Reklama

Przemysłowa produkcja przyszłości będzie wymagała koncepcji produkcyjnych i logistycznych, które są inteligentnie połączone, modularne, wszechstronne oraz mobilne. Będą to rozwiązania, które mogą współpracować ludźmi, obrabianymi przedmiotami oraz maszynami. Tak jak ludzie, asystent produkcji KMR iiwa (KUKA Mobile Robot) może również śledzić ruszające się, obrabiane przedmioty, dowolnie je przestawiać i łączyć ze sobą niezależne gniazda produkcyjne, aby tworzyć nowe, wysoce elastycznie jednostki produkcyjne. Jako inteligentny pomocnik robot KMR iiwa jest gotowy na wyzwania Przemysłu 4.0.

Umiejscowienie i liczba instalowanych robotów są zmienne, tak jak ich rozmiar i udźwig. Wszelkiego rodzaju chwytaki, narzędzia i wyposażenie specjalne dają się łatwo zamontować na KMR iiwa i podłączyć do zasilania. Integralnymi komponentami pakietu są platforma mobilna KUKA, robot LBR iiwa i rozszerzony kontroler Sunrise. Zasilanie dostarczane jest z akumulatorów litowo-jonowych poprzez falownik. System można również rozbudowywać, np.: włączając do niego Warstwę Abstrakcji Sprzętowej dla zewnętrznych PC-tów lub dodatkowego sprzętu aby sprostać twoim potrzebom.

Tam, gdzie procesy produkcyjne poddawane są ciągłym zmianom, jedna rzecz liczy się bardziej niż wszystko inne, czyli elastyczność. KMR iiwa może być adaptowana na wiele sposobów. Koncept wielokierunkowego koła pozwala na nieograniczony ruch w każdym kierunku z pozycji stojącej. Dodatkowo olbrzymi zasięg pracy otwiera wiele opcji dla nowych koncepcji produkcyjnych i zwiększa efektywność kosztową w zarządzaniu działaniami logistycznymi.

Reklama

Niezależna nawigacja
Zintegrowany skaner laserowy monitoruje środowisko pracy, podczas gdy zintegrowany system kontroli nawigacji i ruchu umożliwia niezawodne i elastyczne cykle robocze. Niezależne zasilanie łączy bardzo wydajne akumulatory z technologią WLAN, przez co uwalnia KMR iiwa od okablowania, które mogłoby go ograniczać. Nadzór nad robotem jest bezpieczny – oprogramowanie nawigacyjne “ KUKA Navigation Solution” pozwala na bezkolizyjne planowanie ścieżek poruszania się w środowisku pracy. Implementacja odbywa się szybko i bez komplikacji.

Reklama

Precyzja i łatwa kontrola
Posiadając koło wielokierunkowe, robot KMR iiwa ustawia się bezpiecznie w żądanej pozycji nawet w ograniczonej przestrzeni. Jego precyzja ustawienia sięga ±1 mm – bez względu na to, czy odległość od stanowiska pracy wynosi 5 czy 150 metrów. Po raz pierwszy robot KMR iiwa pozwala na wykorzystanie skuteczności i niezawodności technologii KUKA dla wielkopowierzchniowych rozwiązań automatyzacyjnych w sektorze logistycznym.

Bezpieczna współpraca pomiędzy człowiekiem a robotem
Lekki robot KUKA LBR iiwa to inteligentny asystent produkcji przemysłowej dla koncepcji produkcyjnych przyszłości, który umożliwia bezpieczną współpracę pomiędzy człowiekiem a maszyną. W połączeniu z bezpieczną platformą mobilną pozwala na wprowadzenie do systemu wielopoziomowej automatyzacji. W szczególności odcinki, dla których pełna automatyzacja byłaby zbyt kompleksowa lub zbyt droga mogą zostać w ten sposób zautomatyzowane, zapewniając wsparcie operatorowi i pozwalając na odciążenie go, w szczególności na ergonomicznie nieprzystosowanych stanowiskach pracy. 

www.kuka-robotics.com/poland/pl/

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama