Kolejne linie CAB od Seco/Warwick dla chińskich zakładów

Kolejne linie CAB od Seco/Warwick dla chińskich zakładów Seco/Warwick

Seco/Warwick – globalny lider technologii CAB – mocno stąpa po chińskim rynku. Od początku roku liczba zamówień na urządzenia do lutowania w atmosferze ochronnej rośnie w tempie geometrycznym. Na rosnące potrzeby odpowiada lokalna produkcja Seco/Warwick, która pozwala szybciej dostarczać linie CAB na azjatycki rynek. 

Nowe linie do lutowania w atmosferze ochronnej, przeznaczone do wytwarzania ponadgabarytowych chłodnic akumulatorowych, dołączą do parku maszynowego, w którym od zeszłego roku pracuje pierwsza linia CAB marki Seco/Warwick. Zamówienie jest wynikiem dostrzeżenia przez zarząd Retek perspektywy rynkowej i dynamicznego rozwoju branży samochodów elektrycznych. Dzięki rozkwitowi elektromobilności, akumulatory samochodowe przeznaczone do pojazdów elektrycznych, podobnie jaki inne części dedykowane tym pojazdom, notują niesłabnące wzrosty produkcji. Retek kupił pierwszą linię CAB do dużych chłodnic akumulatorowych od Seco/Warwick China w 2021 r.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Udana współpraca

– To była udana współpraca. Tak jak i przy poprzedniej realizacji cały proces, tj. od zamówienia do finalizacji, przebiegał partnersko. To współpraca oraz technologia spowodowały, iż zarząd Retek powrócił do nas i złożył zamówienie na kolejne dwie, bliźniacze linie. Dzięki temu będzie mógł zrealizować zamówienia na produkcję ponadgabarytowych chłodnic akumulatorów. Wierzę, że kolejne linie CAB, to kroki milowe w rozwoju naszego Partnera. To zaszczyt być częścią tego procesu – powiedział Liu Yedong, dyrektor zarządzający Seco/Warwick China.

– Nasze linie do lutowania aluminium w atmosferze ochronnej idealnie się sprawdzają przy produkcji części do pojazdów elektrycznych, takich jak chłodnice baterii. Retek jest kolejną firmą na rynku chińskim, która ponownie nam zaufała i złożyła zamówienie na linię CAB. To cieszy i potwierdza opinię dostawcy pierwszego wyboru w tym sektorze – dodał Piotr Skarbiński – wiceprezes Segmentu Produktów Aluminium i CAB w Seco/Warwick. 

Zamówione przez Retek linie składają się z dwóch pieców o szerokości taśmy transportowej 1900 mm oraz ciągłych linii CAB, w skład których wchodzą; komory podgrzewania radiacyjnego, piece do lutowania radiacyjnego, komory chłodzenia płaszczem powietrznym, komory chłodzenia końcowego oraz system sterowania. Linie CAB służyć będą lutowaniu chłodnic baterii samochodowych o dużych gabarytach.

To już kolejny klient Grupy Seco/Warwick z tego regionu, który w ciągu ostatnich miesięcy zamówił linię CAB. To potwierdza, iż zainteresowanie pojazdami elektrycznych, także w tym rejonie, nie jest prognozą i trendem, lecz faktem. Samochody elektryczne na świecie stanowiły w 2021 r. już 6% globalnej sprzedaży. W 2020 r. odsetek aut elektrycznych stanowił 3,1%. Według prognoz Bloomberg NEF Chiny będą numerem jeden rynku aut elektrycznychi, a udział rynkowy liczony będzie w dziesiątkach procent.

W ciągu ostatniej dekady branża motoryzacyjna przechodziła poważną zmianę w kierunku pojazdów elektrycznych, a Chiny znajdują się w centrum tej zmiany. Jato Dynamics, firma analityczna zajmująca się śledzeniem globalnego rynku sprzedaży pojazdów, w swoim raporcie także ujawnia gwałtowny wzrost popularności pojazdów elektrycznych. Chiny odpowiadały za mniej więcej połowę wszystkich światowych zakupów elektryków w ubiegłym roku i stają się numerem jeden wśród użytkowników tych aut.

Sieci 5G to nowy segment dla Seco/Warwick

Kluczem do sukcesu linii CAB Seco/Warwick jest idealna równomierność temperatury na całej szerokości taśmy – 1,9 metra. Dodatkową innowacją systemu jest unikatowa konstrukcja sekcji kurtyn i komór chłodzenia. Cały projekt jest efektem współpracy Seco/Warwick z największymi koncernami branży motoryzacyjnej.

Chiny to najbardziej rozwinięte na świecie państwo pod względem infrastruktury 5G. Tamtejsze ministerstwo przekazało niedawno, że w kraju jest już 1,3 mln stacji bazowych zgodnych z nowym standardem. Przy okazji potwierdzono, że z terminali 5G korzysta w Państwie Środka już blisko pół mld osób. Chiny od samego początku przodują we wdrażaniu sieci 5G i pod tym względem nie mają sobie równych na całym świecie. Z sieci nowej generacji korzysta w tym kraju 497 mln osób. Rośnie także liczba sprzedawanych telefonów zgodnych z nowym standardem sieci. Na koniec 2021 r. ich udział w rynku przekroczył 75%.

Chiny w 2022 r. nadal planują duże inwestycje związane z sieciami 5G. W planach jest rozszerzenie zasięgu infrastruktury, która już teraz wyszła poza obszar miast. Poza tym będą prowadzone inwestycje powiązane z technologią 5G, które obejmą centra danych, sztuczną inteligencję czy oprogramowanie przemysłowe. To dobry znak dla Seco/Warwick, ponieważ linie CAB idealnie nadają się do produkcji wymienników wykorzystywanych w stacjach bazowych 5G.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę