Kompletna instalacja do zautomatyzowanej produkcji

Power-Tech

 

Inżynierowie firmy Power-Tech przygotowali rozbudowaną instalację Crane Master Store przeznaczoną do rozwiniętej, zautomatyzowanej produkcji. Składa się ona z: wycinarki laserowej Eagle iNspire lub eVision, systemu załadunkowo-rozładunkowego CraneMaster i magazynu blach TwinTower.

Instalację Crane Master Store tworzą maszyny wyprodukowane przez firmę Power-Tech, dzięki czemu całość bezproblemowo współpracuje ze sobą. Zastosowanie tego rodzaju zintegrowanej  instalacji pozwala na produkcję zwiększonej liczby elementów w krótszym czasie, co z kolei skutkuje podniesieniem wydajności i możliwości produkcyjnych.

Reklama

Jak działa ten system w praktyce?
Proces produkcji jest bardzo przejrzysty i bezproblemowy. Z wieży magazynowej TwinTower z konkretnej półki pobierany jest materiał. System CraneMaster odbiera arkusze blachy z systemu magazynowego, transportuje i ładuje je na stół wymienny wycinarki laserowej. Po wycięciu zaplanowanych detali CraneMaster odbiera obrobiony materiał ze stołu i odkłada go do kosza rozładowczego, który później może być transportowany do wierzy magazynowej lub do miejsca odbioru detali.

Inwestycja w Crane Master Store to przede wszystkim znaczące usprawnienie pracy operatorów wycinarki laserowej, oszczędzenie miejsca na hali produkcyjnej dzięki zastosowaniu TwinTower. System ten pozwala przede wszystkim na optymalne zarządzanie czasem produkcji.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę