Krótki palnik przeznaczony do użytku z rozwiązaniami 3D

Reklama
Reklama

Hypertherm, producent systemów cięcia plazmowego, laserowego i strumieniem wody przedstawił zmodyfikowany palnik HPRXD®, który opracowano we współpracy z firmą HGG Profiling Equipment B.V., globalnym producentem maszyn do profilowania 3D, z siedzibą w Holandii. Palnik zostanie zaprezentowany na stanowisku Hypertherm o numerze D50 w hali 13 podczas wystawy EuroBLECH 2014.

HGG to czołowy dostawca zaawansowanego sprzętu do cięcia profilów, rur, skrzyń i belek. Jednak ich unikatowy system nie był dotąd zgodny z zespołami palników i przewodów HPRXD o standardowej długości. Udane zestawienie sprzętu firmy HGG z systemami Hypertherm z rodziny HyPerformance® HPRXD wymagało wspólnego wysiłku, który zaowocował utworzeniem krótszego zespołu palnika i przewodów bez złącza szybkiego odłączania, umożliwiającego udane ukosowanie w komorze cięcia 3D firmy HGG.

Reklama

– W połączeniu z rozwiązaniami firmy HGG ten nowy, krótszy zespół palnika i przewodów otwiera dla nas niedostępne dotąd możliwości w segmencie profilowania 3D — powiedział Hidde van Hoeven, lider zespołu biznesowego w oddziale zajmującym się zmechanizowanymi systemami do cięcia plazmowego Hypertherm.  – Firma HGG jest znana jako lider technologiczny tego segmentu rynku. Cieszymy się bardzo, że dysponujemy teraz rozwiązaniem, które umożliwia nam komercyjną współpracę – dodał.

Hypertherm współpracuje obecnie z innymi partnerami sprzedaży pośredniej, którzy również mogą wykorzystać krótszy palnik w swoich rozwiązaniach cięcia 3D. Palnik będzie ogólnodostępny na początku 2015 roku.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama