Kupljen wesprze sprzedaż Sandvik Coromant w Europie Środkowej

Sandvik Coromant i nowy sales cluster manager Sandvik Coromant

Na stanowisko sales cluster managera w Sandvik Coromant powołano Simona Kupljena. Działanie to zbiegło się z centralizacją działalności firmowej w Europie Środkowej, obejmującej przeniesienie centrali Sandvik Polska z Warszawy do Katowic.

Posunięcie to ma stymulować współpracę między jednostkami Sandvik Coromant Poland dzięki zbliżeniu do siebie jednostki produkcyjnej, centrum szkoleniowego Sandvik Coromant i funkcji korporacyjnych dla klientów i pracowników.

Simon Kupljen na stanowisku zastąpi Alfreda Zachwieja, który przejdzie na emeryturę po 34 latach pracy w Sandvik i Sandvik Coromant. Kupljen do działalności zespołu sprzedażowego w Polsce i w Europie Środkowej wnosi 15 lat doświadczeń w dziedzinie obrabiarek i inżynierii. Przed powołaniem na obecne stanowisko pełnił funkcję kierownika sprzedaży w regionie Rosja Zachodnia. W tym okresie wdrożył szereg zorientowanych na potrzeby klienta metod zapewniających ukierunkowane wsparcie klientom Sandvik Coromant w Rosji.

W ramach swojej nowej roli Simon Kupljen obejmie także stanowiska country sales managera Sandvik Coromant Poland, dyrektora zarządzającego Sandvik Polska, dyrektora zarządzającego Sandvik CZ z siedzibą w Czechach, Sandvik Slovakia z siedzibą na Słowacji, Sandvik Magyarország z siedzibą na Węgrzech i Sandvik SRL z siedzibą w Rumunii.

Źródło: Sandvik Coromant

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę