Łączniki równoległe ze śrubą regulacyjną GN 474.3 od Elesa+Ganter

Łączniki równoległe ze śrubą regulacyjną GN 474.3 Elesa+Ganter

Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty łącznik równoległy ze śrubą regulacyjną. Nowy produkt nosi oznaczenie GN 474.3 i jest częścią Uniwersalnego Systemu Mocowania Czujników. Równoległe łączniki ze śrubą regulacyjną GN 474.3 umożliwiają zarówno wstępne (zgrubne) ustawienie pozycji elementów, jak i precyzyjne doregulowanie pozycji docelowej. Mogą być stosowane do ustawiania pozycji czujników, fotokomórek, elementów automatyki, elementów układów pomiarowych lub testowych.

Powiązane firmy

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

W dynamicznym środowisku przemysłowym, gdzie precyzja i skuteczność mają kluczowe znaczenie, dobór odpowiednich komponentów i akcesoriów jest niezbędny do osiągnięcia optymalnej wydajności maszyn. Łączniki równoległe ze śrubą regulacyjną to przykład innowacyjnego produktu, który wyróżnia się doskonałą jakością i funkcjonalnością. Dzięki temu ułatwia pracę operatorom urządzeń i ma wpływ na sprawność procesu produkcyjnego – powiedział Filip Granowski, dyrektor zarządzający Elesa+Ganter Polska.

W przypadku wstępnej regulacji, dwa sąsiednie punkty zaciskowe są zwalniane na jednym z prętów (zielona i czerwona dźwignia na rys. 1), co umożliwia szybkie (zgrubne) przesunięcie. Jeśli używane są pełne lub rurowe profile GN 480.1 w wersji LS ze skalą, mogą one służyć do przybliżonego ustawienia początkowego układu.

Aby precyzyjnie dostosować ostateczną pozycję, zwalniane są dwa przeciwległe punkty zaciskowe (zielona i niebieska dźwignia na rys. 1). Dokładne ustawienie prętów (lub profili rurowych) można później regulować za pomocą pokrętła regulacyjnego. Jeśli używane są profile rurowe GN 480.1 typu LS (z podziałką), ich pozycję można odczytać z dokładnością do 0,1 mm. Dzięki zastosowanej sprężynie regulacja jest płynna i bez luzów.

Rys. 1 Dwa sposoby regulacji elementu przy użyciu łącznika GN 474.3

Produkty marki Elesa+Ganter są znane ze swojej solidnej konstrukcji, a łącznik równoległy nie jest wyjątkiem. Został wykonany z wysokiej jakości materiałów, zapewniając nie tylko trwałość, ale także odporność na różnorodne warunki pracy. Korpus łącznika GN 474.3 jest wykonany z aluminium, natomiast śruby mocujące, nakrętki, śruba regulacyjna, pokrętło oraz sprężyna ze stali nierdzewnej. Produkt ten występuje w dwóch wersjach wykończenia powierzchni:

  • Matowe, szlifowane MT
  • Anodowane, kolor czarny ELS
Rys. 2 Regulacją pomiędzy łącznikami z dokładnością od 0,1 mm

Łącznik GN 474.3 został zaprojektowany z myślą o ergonomii, dzięki czemu jego obsługa jest bardzo wygodna, nawet w trudnych warunkach. Oprócz wersji z czterema śrubami regulacyjnymi GN 474.3 -S występuje również wersja 474.3 -K z dwoma rękojeściami nastawnymi zamiast śrub, które pozwalają nam na szybszą regulację czujnika lub innego elementu maszyny.

Łączniki GN 474.3 są dostępne w 3 rozmiarach średnicy :

  • ø8 mm
  • ø12 mm
  • ø16 mm
Rys 3 Przykładowe zastosowanie łącznika GN 474.3

Łącznik GN 474.3 jest kolejnym produktem ułatwiającym i przyspieszającym montaż oraz regulację różnego rodzaju elementów.

Źródło: Elesa+Ganter

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę