Lantek zwiększa obroty i liczbę klientów

Lantek
Reklama
Reklama

Lantek, światowy lider cyfrowej transformacji oraz Advanced Manufacturing dla przemysłu metalowego, konsoliduje swoją pozycję wiodącej międzynarodowej firmy w sektorze, odnotowując nowy wzrost obrotów przekraczający 11% i osiąga rekordową liczbę klientów.

W ten sposób, w roku podatkowym 2017, obroty firmy sięgnęły 17,6 miliona euro, a liczba klientów zwiększyła się o 2000 nowych użytkowników, co daje w sumie 20 000 klientów w ponad 100 krajach na pięciu kontynentach.

Firma przedstawiła wyniki podczas corocznego spotkania „International Meeting 2018”. W jego ramach zostały dokonane podsumowanie i ocena roku, a także przedstawione prognozy wzrostu na kolejny rok.

Wyniki odzwierciedlają znaczenie międzynarodowych obrotów firmy, które stanowią 86% całkowitych przychodów. Należy podkreślić dość istotny rozwój odnotowany na rynkach o wysokim potencjale, jakimi są Chiny (+67%), gdzie Lantek jest już numerem jeden dla producentów laserów, i USA (+47%), gdzie udział i zaangażowanie firm w cyfryzacji jest już faktem.

Z kolei w Europie na wyróżnienie zasługują regiony takie jak Hiszpania, Francja, Włochy oraz Polska, w których firmy korzystają z pomocy oferowanych przez rządy przedsiębiorstwom stawiającym na cyfryzację.

Tegoroczny bilans jest bardzo pozytywny, osiągnęliśmy większość wyznaczonych celów, co jest dowodem zaufania, jakim darzą nas nasi klienci. Naszym zobowiązaniem jest pracować coraz bliżej nich, aby pomagać im w drodze ku ich cyfrowej transformacji – oznajmił Alberto Martínez, dyrektor naczelny Lantek.

Reklama

Cyfrowa transformacja

Biorąc pod uwagę obszary biznesowe, największym impulsem dla wzrostu były projekty powiązane z cyfrową transformacją, sprzedaż w tym zakresie wzrosła o 25% w porównaniu z rokiem 2016. Jest to dowodem na to, że zaangażowanie Lantek w rozwój rozwiązań dla sektora metalowego skierowane na Przemysł 4.0 na przestrzeni ostatnich lat owocuje w przewidywany sposób. W tym sensie w Lantek jesteśmy przygotowani na zaoferowanie nowej usługi w zakresie zaawansowanej produkcji za pośrednictwem oprogramowania MES+ i Lantek Analytics, które pozwalają na osiągnięcie lepszej wydajności za pomocą analizy danych.

Postawiliśmy na rozwój rozwiązań dla zaawansowanej produkcji, które łączą maszyny, procesy i zakłady w celu ułatwienia procesu cyfrowej transformacji, tak potrzebnej w obecnej chwili naszym klientom. A wszystko to z myślą o końcowym celu – przekształceniu zakładów w Smart Factories, poprzez poprawę pozycji technologicznej naszych klientów w porównaniu z ich konkurencją w sektorze – podkreśla dyrektor naczelny Lantek.

To mocne zaangażowanie w technologię związaną z Przemysłem 4.0 sprawia, że Lantek staje się prekursorem cyfryzacji firm z sektora obróbki metalu. W Hiszpanii firma osiągnęła 14% wzrost w biznesie związanym z cyfrową transformacją, a w roku 2018 przewiduje rozwój sięgający 26%. W przypadku krajów takich jak Niemcy Lantek przewiduje znaczący wzrost w zakresie projektów związanych z cyfryzacją, sięgający 78% w 2018 roku, gdyż jest to dojrzały i przygotowany rynek mający wsparcie rządowe dla inicjatyw firmowych związanych z Przemysłem 4.0.

W odniesieniu do inwestycji, na przestrzeni ubiegłego roku podatkowego firma przeznaczyła 1,8 miliona euro na B+R oraz mechanizmy dla wdrożenia i rozwoju projektów. Na wyróżnienie zasługuje otworzenie nowego ośrodka technologicznego w Bilbao, zatrudniającego 10 nowych inżynierów.

Na przestrzeni 2017 r. Lantek zatrudnił 30 specjalistów we wszystkich swoich działach, co sprawiło, że personel przekracza obecnie 200 osób, pracujących w 20 własnych biurach na całym świecie.

Sektory, w których Lantek skonsolidował swoją światową obecność, to sektor maszyn przemysłowych, przemysł stoczniowy, motoryzacyjny, hutnictwo, sektor urządzeń podnośnikowych, klimatyzacji, mebli i dystrybucji.

Reklama

Perspektywy na 2018 r.

Lantek rozpoczyna rok 2018 z perspektywami wzrostu przekraczającymi rozwój zarejestrowany w ubiegłym roku, po znaczącym zwiększeniu się portfela zamówień, zwłaszcza tych powiązanych z cyfrową transformacją, co stymulować będzie obroty firmy ku nowemu celowi, jakim jest osiągnięcie przychodów o wartości 20 milionów euro.

W tym roku przewidujemy wprowadzenie na rynek kilku produktów skierowanych na zaawansowaną produkcję, które pomogą nam skonsolidować naszą strategię jako wiodąca firma w zakresie cyfrowej transformacji naszego sektora i zapewnią wsparcie dla sektora obróbki metalu, aby mógł dostosować się do nowych zmian wymaganych przez Przemysł 4.0 – podsumowuje Alberto Martínez.

Źródło: Lantek

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama