Łapy dociskowe GN 9192 do mocowania obrabianych przedmiotów

Łapy dociskowe GN 9192 do mocowania obrabianych przedmiotów Elesa+Ganter

W ofercie Elesa+Ganter pojawiły się łapy dociskowe GN 9192, które pełnią rolę uniwersalnych elementów mocujących. Nowy produkt jest oferowany w dwóch wariantach: z łapą dociskową mocującą detal za pomocą śruby lub z łapą z dźwignią przestawną. W drugim przypadku mocowanie następuje bez użycia narzędzia.

W procesach obróbki mechanicznej ważne jest nie tylko pewne i mocne przytrzymanie detalu obrabianego, ale również jego szybka wymiana, nawet w przypadku ograniczonej przestrzeni roboczej. Dlatego zaoferowaliśmy rozwiązanie, które odpowiada na takie potrzeby operatorów maszyn i urządzeń – powiedział Filip Granowski, dyrektor zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Powiązane firmy

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

Nowe łapy dociskowe GN 9192 wykonane są ze stali oksydowanej na czarno stali hartowanej i można je zamocować na stole maszynowym za pomocą nakrętki do rowków teowych lub w otworze gwintowanym. 

Mocowanie detalu możliwe jest na dwa sposoby. Kluczem płaskim lub dźwignią przestawną. Wykonanie dostosowane do mocowania kluczem płaskim (Typ S) pozostawia więcej przestrzeni wokół mocowanego detalu. Wykonanie z dźwignią (Typ K) nie wymaga stosowania osobnego narzędzia do obsługi procesu mocowania, a samo ramię dźwigni można przestawić w dogodną pozycję po zamocowaniu detalu (Rys. 1).

Rys. 1 Sposób zamocowania GN 9192

Aby umożliwić powtarzalne i precyzyjne pozycjonowanie punktu mocowania, Elesa+Ganter oferuje pierścień pozycjonujący GN 9192.2 jako wyposażenie dodatkowe do łap dociskowych. Za pomocą kołka pozycjonującego zakres obrotu elementu mocującego jest ograniczony do 110° w prawo i w lewo, dzięki czemu ramię mocujące może zawsze wrócić dokładnie do tej samej pozycji mocującej. Pierścień pozycjonujący mocowany jest pod łapą i zmniejsza długość skoku elementu dociskowego o swoją wysokość (Rys. 2).

Rys. 2 Pierścień pozycjonujący 9192.2

W ofercie Elesa+Ganter znalazły się również tuleje dystansowe GN 9192.3, które służą do mocowania detali o większej wysokości w sytuacji, gdy standardowa wysokość łapy GN 9192 jest niewystarczająca (Rys. 3).

Rys. 3 Tuleje dystansowe GN 9192.3

Tuleje dystansowe są kompatybilne z pierścieniami pozycjonującymi GN 9192.2, dzięki czemu można zastosować precyzyjne pozycjonowanie punktu mocowania przy zwiększonej wysokości detalu.

Źródło: Elesa+Ganter

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę