Lasery do cięcia – 7 potencjalnych hitów sprzedażowych w 2025 roku
Jakie wycinarki laserowe będą się najlepiej sprzedawać w 2025 r.? Oto nasze subiektywne, redakcyjne zestawienie 7 modeli wycinarek laserowych, które w przyszłym roku mają duże szanse, by stać się hitami sprzedażowymi.
Eagle | FlowIN
FlowIN to zaawansowany system produkcyjny, który integruje proces ciągłego przepływu materiału z jego równoczesnym cięciem i sortowaniem. FlowIN skupia się na innowacyjnym podejściu do cięcia – zamiast wycinania samych detali, system koncentruje się na cięciu ażuru wokół nich. System FlowIN, który debiutuje na rynku w 2024 r., jest gotowy do pracy z mocą 40 kW i umożliwia cięcie materiałów bezpośrednio z rolki.
Seron | Fiber Linear Cut
Wycinarki laserowe Fiber Linear Cut firmy Seron to wysoko wydajne maszyny przeznaczone do cięcia stali i metali nieżelaznych za pomocą lasera światłowodowego. Cechą charakterystyczną tych urządzeń jest wysoka dynamika ruchów, dzięki czemu możliwe jest skrócenie czasu obróbki materiału i uzyskanie znakomitej jakości ciętej krawędzi, nawet przy skomplikowanych kształtach.
Kimla | ExtremeCut
Laser Extremecut firmy Kimla, dzięki lekkiej bramie wykonanej z kompozytów węglowych i mocy do 12 kW, przeznaczony jest przede wszystkim dla klientów, którzy oczekują ekstremalnej wydajności od wycinarki laserowej.
RICHO | Morn
Oferowana przez firmę RICHO wycinarka laserowa Morn jest dostępna w 3 wariantach – o mocy od 1000 do 12000 W. Dzięki zastosowaniu systemu sterowania CYPCUT można ją łatwo obsługiwać, a w pamięci systemu zapisane są parametry cięcia najpopularniejszych materiałów, z których można szybko skorzystać.
Amada | Ventis AJe 6kW
Najnowsza wycinarka laserowa firmy Amada – Ventis AJe z rezonatorem fiber o mocy 6 kW – zapewnia bardzo wysoką jakość wiązki, która jest niezbędna do uzyskania najlepszych rezultatów cięcia. Wycinarka ta wykorzystuje technologię Locus Beam Control, która umożliwia przesuwanie wiązki lasera zgodnie z określonymi wcześniej wzorami niezależnie od ruchu głowicy tnącej lasera, zapewniając optymalne usuwanie materiału.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
Mitsubishi Electric | GX-F
Wycinarka laserowa Mitsubishi GX-F, dostępna również w ofercie firmy Polteknik, to nowy standard w technologii światłowodowej. Ultraszybki sterownik D-Cubes, zarządzający nowym innowacyjnym źródłem laserowym, ma wbudowane algorytmy sztucznej inteligencji i bez udziału operatora jest w stanie, zależnie od potrzeb, korygować parametry cięcia i uruchamiać układ automatycznej wymiany dysz.
Uni-Kat | RotaKat 3D
Wycinarka laserowa RotaKat 3D firmy Uni-Kat to pierwsza wyprodukowana w Polsce wycinarka do obróbki rur i profili. Może być wyposażona w głowicę 2D lub 3D umożliwiającą obróbkę z fazowaniem. Budowa modułowa umożliwia wiele konfiguracji (m.in. długość załadunku 3–12 m). Maszynę można wyposażyć w automatyczny załadunek, a docelowo również w automatyczny odbiór.