Linia CAB Active Only od Seco/Warwick

Linia CAB Active Only od Seco/Warwick Seco/Warwick

Najnowsze urządzenie od Seco/Warwick przeznaczone będzie do lutowania aluminium. Pozwoli to poszerzyć klientowi ofertę o aluminiowe wymienniki ciepła lutowane w technologii CAB. Linia Active Only zapewni też największą elastyczność z gamy pieców CAB - przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej wydajności.

Linia Seco/Warwick do lutowania w atmosferze ochronnej (CAB) z piecem typu Active Only będzie składać się m.in.: odtłuszczacza z dopalaczem i zintegrowanym system odzysku energii, fluxer’a natryskowego oraz systemu do pracy półciągłej Active Only. Obejmuje on: suszarkę, komorę płukania, grzany konwekcyjnie piec lutowniczy, komorę chłodzenia w atmosferze ochronnej oraz komorę chłodzenia końcowego. Całość uzupełni zintegrowany system załadunku, sekwencjonowania, sztaplowania, przenoszenia i rozładunku wsadu.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Klienci wracają do Seco/Warwick

Co ciekawe, nie jest to pierwsza współpraca pomiędzy brytyjskim producentem przemysłowych wymienników ciepła a firmą Seco/Warwick.

- Pierwszy piec do tej firmy dostarczyliśmy 17 lat temu, w 2004 r. Był to piec przeznaczony do nowoczesnej w owym czasie technologii lutowania miedzi – mówił Piotr Skarbiński, wiceprezes Segmentu Produktów Aluminium i CAB w Grupie Seco/Warwick. - To, że klient po tak długim czasie ponownie wybiera nasze rozwiązania, jest dla nas sygnałem, że dobrze wykonujemy swoją pracę. Jesteśmy najbardziej doświadczoną firmą w oferowaniu rozwiązań do lutowania. Ktoś mógłby powiedzieć, że jesteśmy bardzo pewni siebie. Ale ma to bardzo głębokie i zasadne przesłanki. Naszą pewność siebie wspierają właśnie powracający klienci – skonkludował Skarbiński.

Technologia do zadań specjalnych

Lutowanie aluminium w atmosferze ochronnej (CAB) z systemem Active Only jest technologią, która sprawdza się w przemysłowej produkcji wymienników ciepła. Rozwiązanie to jest często wybierane przez branżę HVAC, produkcję specjalną oraz producentów części samochodowych na rynek wtórny. Piec Active Only pozwala na lutowanie różnorodnych wymienników ciepła, co sprawia, że urządzenie to jest bardzo uniwersalne.

Piec można rozgrzać do temperatury lutowania z temperatury otoczenia i uzyskać w nim odpowiednią atmosferę w bardzo krótkim czasie. System półciągły umożliwia zmienne szybkości grzania i chłodzenia w zależności od cyklu i potrzeb. Półciągły tryb pracy zapewnia równomierne nagrzewanie elementów, nawet o ponadprzeciętnych wymiarach, dzięki szybkiemu przeładunkowi pomiędzy strefami zimnymi i gorącymi. Klient, który zamówił piec, posiada w portfolio bardzo szeroki asortyment obejmujący wymienniki ciepła dla różnych gałęzi przemysłu, dlatego postawiono na rozwiązanie, które w półciągłym trybie pracy zapewnia największą elastyczność przy adekwatnej wydajności.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę