Linia CAB od Seco/Warwick dla producenta wymienników ciepła

Linia CAB od Seco/Warwick dla producenta wymienników ciepła Seco/Warwick

Urządzenie dla tego producenta wymienników ciepła do maszyn rolniczych, pojazdów budowlanych, statków i agregatów prądotwórczych przeznaczone będzie do lutowania chłodnic i znacząco zwiększy jego wydajność w zakresie produkcji wielkogabarytowych chłodnic przeznaczonych do samochodów dostawczych.

Zamówiona linia Seco/Warwick do lutowania w atmosferze ochronnej (CAB) będzie się składać z: konwekcyjnej komory wstępnego podgrzewania, pieca radiacyjnego, pieca do odladzania oraz komory końcowego chłodzenia. Cały system zostanie wyposażony w dedykowany system sterowania. Podobne urządzenia pracują w innych chińskich firmach, zwiększając ich możliwości produkcyjne. Zamówienie linii CAB przez odbiorcę z tego samego obszaru oznacza, że urządzenia doskonale spełniają swoją rolę i mają renomę lokalną. Dostawa pieca zaplanowana jest na lipiec tego roku.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Lutowanie aluminium w Atmosferze Ochronnej (CAB) jest technologią pierwszego wyboru w produkcji aluminiowych wymienników ciepła w przemyśle motoryzacyjnym.

– Jesteśmy jednym z czołowych producentów linii przeznaczonych do lutowania wymienników ciepła. To dzięki naszym piecom powstają chłodnice samochodów osobowych, dostawczych, maszyn rolniczych czy agregatów prądotwórczych. Jeśli chodzi o branżę auto-moto, to chłodnice produkowane w naszych urządzeniach zasilają wszystkie czołowe koncerny motoryzacyjne – mówi Piotr Skarbiński, wiceprezes Segmentu Produktów Aluminium i CAB w Seco/Warwick. – Nasze specjalistyczne linie do lutowania w technologii CAB (Lutowanie w Atmosferze Ochronnej) pracują także dla przemysłu HVAC – klimatyzacji i chłodnictwa, pozwalają znacząco zredukować emisję CO2 oraz koszty wynikające z ocieplenia klimatu i ochrony środowiska, a to obecnie ogromna przewaga, która pozwala realnie obniżać koszty producentów.

– Od kilku lat obserwowaliśmy ofertę Seco/Warwick na chińskim rynku. Wiemy, że wielu czołowych producentów wymienników ciepła korzysta z rozwiązań do lutowania aluminium tego producenta. Mając na uwadze nienaganną opinię i lokalne rekomendacje, zdecydowaliśmy się wybrać sprawdzonego dostawcę o wysokiej renomie. Takim jest Seco/Warwick, który poprzez swoją technologię pomoże nam zwiększyć produkcję oraz podnieść jej wydajność. Kluczem do sukcesu tego konkretnego urządzenia jest niezawodność pracy w niemal niewymagajacym przerw technologicznych systemie 24/7, efektywność oraz wysoka powtarzalność produkcji. Seco/Warwick na rynku chińskim w zakresie urządzeń do lutowania aluminium, to w mojej ocenie, firma pierwszego wyboru – tłumaczy Wenchao Xing, prezes Jiangsu Ridea.

Seco/Warwick, jako oddział, działa na chińskim rynku od 2010 r. Rozpoczął swą działalność właśnie od urządzeń do lutowania aluminium w atmosferze kontrolowanej. W ciągu 12 lat działalności na tym rynku Seco/Warwick sprzedał wiele linii CAB wykorzystywanych do produkcji wymienników ciepła różnego rodzaju. Spółka cieszy się w Chinach doskonałą reputacją.

Tak jak i zasłużoną reputacją cieszy się Jiangsu Ridea. Specjalizujący się w projektowaniu, produkcji, sprzedaży i serwisie chłodnic do różnych silników. Do jego flagowych produktów należą chłodnice wodne, międzystopniowe oraz chłodnice oleju. Produkty stosowane są m.in. w agregatach prądotwórczych, maszynach budowlanych, maszynach rolniczych, samochodach, statkach, czy w sprzęcie wykorzystywanym w przemyśle energetycznym. Roczna zdolność produkcyjna aluminiowych i miedzianych wymienników ciepła wynosi 300 tysięcy sztuk. Większość produkcji trafia na rynek lokalny. Jiangsu Ridea podobnie jak Seco/Warwick wyznaje filozofię biznesową opartą o takie wartości jak uczciwość, praca zespołowa, wydajność i innowacyjność.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę